برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1610 100 1
شبکه مترجمین ایران

طلال اسد

طلال اسد در دانشنامه ویکی پدیا

طلال اسد
طلال اسد (۱۹۳۲ - ) یک انسان شناس است که در مرکز دانش آموختگان دانشگاه شهری نیویورک کار می کند.
طلال اسد در ارتباط با مطالعات پسااستعماری، مسیحیت، اسلام و مطالعات آیین مشارکت تئوریک داشته و در دورهٔ اخیر فکری اش به انسان شناسی سکولاریسم دست زده است. طلال اسد از روش تبارشناسی که به وسیلهٔ فردیریش نیچه توسعه یافت و توسط میشل فوکو برجسته شد، استفاده می کند و آن را از نظر مقایسه چنان پیچیده می کند که شماری از انسان شناسان، متألهان، فیلسوفان و دانشمندان علوم سیاسی آن را به عنوان پس زمینهٔ آزمون نشده ای از تفکر، داوری و کنش درمی یابند. او از این طریق در جایی که مخالفت یا بی تفاتی تعمدی غلبه می یابد، امکانات جدیدی را برای ارتباط، اتصال و ابداع خلاقانه می گشاید.
پژوهش درازمدت او دگردیسی قانون مذهبی (شریعت) را در سده های نوزدهم و بیستم در مصر مورد بررسی قرار می دهد و به صورت ویژه به برهان هایی دربارهٔ آنچه که تغییر مترقی و سکولار را شکل می دهد ارجاع می دهد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های طلال اسد

طلال اسد (۱۹۳۳) یک انسان شناس در مرکز تحصیلات تکمیلی CUNY.
• «مشکل گزارش های نقض حقوق بشر این است که مسئولیت تمامی درد و رنج ملت ها به حکومت ها محول می شود. البته دلایل تاریخی و سیاسی برای این طرز تفکر وجود دارد ولی در وضعیت فعلی جهان این مفهوم هیچ کمکی به فهم چگونگی نقض حقوق مردم نمی کند. این تلقی که ضعف آموزش و پرورش و فقر و بدبختی مردم فقط به خود این کشورها مربوط می شود بسیار مسخره است. البته که ما در غرب با تفاخر می پذیریم که به جهان سوم کمک کنیم و جهان سوم هم باید بپذیرد که از سیاست های بنیاد بین المللی پول و بانک جهانی که به آنها وام می دهند پیروی کند. اما فرای این قضیه، تلقی ما این است که این خود کشورهای جهان سوم هستند که مسئول بدبختی ها و نقض حقوق بشرشان هستند. یا به عبارت دیگر کشورهای غربی هیچ مسئولیتی در قبال نقض حقوق بشر در کشورهای جهان سوم ندارند.»

طلال اسد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی طلال اسد   • مفهوم طلال اسد   • تعریف طلال اسد   • معرفی طلال اسد   • طلال اسد چیست   • طلال اسد یعنی چی   • طلال اسد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی طلال اسد

کلمه : طلال اسد
اشتباه تایپی : xghg hsn
عکس طلال اسد : در گوگل

آیا معنی طلال اسد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )