برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1380 100 1

صدراعظم آلمان

صدراعظم آلمان در دانشنامه ویکی پدیا

صدراعظم آلمان
صدراعظم جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: Bundeskanzler der Bundesrepublik Deutschland)، که بیشتر با عنوان کوتاه صدراعظم آلمان نامیده می شود، رئیس دولت آلمان است. در سیاست آلمان، صدراعظم معادل نخست وزیر در بسیاری از کشورهای دیگر است. معادل مستقیم کلمه نخست وزیر به آلمانی (Ministerpräsident) در آلمان برای اشاره به مسئولان دولت های ایالات آلمان بکار می رود.
یک شورای فدرال (یا بوندزرت)
یک پارلمان (یا رایشستگ)
یک هیئت اجرایی ابتدایی، که توسط نخست وزیر پروس، اتو فون بیسمارک تحت عنوان صدراعظم فدرال رهبری می شد.
صدراعظم کنونی آلمان آنگلا مرکل است که در سال ۲۰۱۸ برای چهارمین بار پس از انتخابات سال های ۲۰۰۵، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ به قدرت رسید. او نخستین صدراعظم زن در آلمان به شمار می آید.
مقام کنونی صدراعظم از مقامی که برای اتو فون بیسمارک در کنفدراسیون آلمان شمالی در ۱۸۶۷ ساخته شده بود گسترش یافته است. کنفدراسیون بعداً پس از اتحاد آلمان در سال ۱۸۷۱ به کشور آلمان تغییر یافت. نقش صدراعظم در طول تاریخ آلمان متفاوت بوده است. اکنون صدراعظم به طور عمده رهبر دولت شناخته می شود.
مقام صدراعظم تاریخی طولانی دارد و ایجاد آن به امپراتوری مقدس روم بازمی گردد. این عنوان در آن زمان در بخش های مختلفی از اروپای آلمانی زبان استفاده می شد. مقام کنونی با کنفدراسیون آلمان شمالی ایجاد شد که در آن اتو فون بیسمارک به مقام صدراعظمی رسید. پس از اتحاد آلمان در ۱۸۷۱، این مقام در آلمان با نام رایشکانتزلر (ترجمه مستقیم: صدراعظم شاهنشاهی) شناخته شد. گرچه نام انگلیسی آن همچنان همان صدراعظم ماند، ولی نام رسمی آلمانی آن بعداً به بوندزکانتزلر (ترجمه مستقیم: صدراعظم فدرال) تغییر کرد.
عکس صدراعظم آلمان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با صدراعظم آلمان

صدراعظم آلمان در جدول کلمات

صدراعظم آلمان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی صدراعظم آلمان   • مفهوم صدراعظم آلمان   • تعریف صدراعظم آلمان   • معرفی صدراعظم آلمان   • صدراعظم آلمان چیست   • صدراعظم آلمان یعنی چی   • صدراعظم آلمان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی صدراعظم آلمان
کلمه : صدراعظم آلمان
اشتباه تایپی : wnvhuzl Hglhk
عکس صدراعظم آلمان : در گوگل

آیا معنی صدراعظم آلمان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )