برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1599 100 1
شبکه مترجمین ایران

شهید هاشمی نژاد

شهید هاشمی نژاد در دانشنامه اسلامی

شهید هاشمی نژاد
شهید هاشمی نژاد از جمله یاران صدیق امام خمینی رحمه الله بود که در شکل گیری نهضت های مردمی و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقش به سزایی داشت.
شهید والامقام هاشمی نژاد، در سال 1311 شمسی در خانواده ای مذهبی در یکی از روستاهای بهشهر چشم به جهان گشود. و تحت تربیت پدر و مادری دلسوز دوران کودکی و نوجوانی را پشت سر گذاشت.
سید عبدالکریم در مسیر شناخت خویش در چهاردهمین بهار زندگی دوست داشت بداند انتهای مسیرش کجاست؟ و در چه راهی گام برمی دارد؟ تا این که سرانجام در میدان جاذبه حوزه های علوم اسلامی قرار گرفت و حوزه علمیه آیت الله کوهستانی در 6 کیلومتری بهشهر پذیرای این جوان با اخلاص گشت و در آن جا مشغول تحصیل و پیمودن قله های رفیع علم و معنویت گردید. یکی از اعضای خانواده آیت الله کوهستانی شبی برای نماز شب در دل تاریکی از خواب سنگین سحرگاهی بیدار شد، روشنایی چراغ در داخل حجره ای توجه اش را جلب نمود. نزدیکتر شد صدای ضجه و ناله ای بسان زنبوران عسل از حجره سید عبدالکریم بلند بود. جوان عارف در آن ظلمت شب، سر بندگی و اطاعت بر آستانه جلال حق گذاشته و با نوای دلنواز و دلنشین العفو، سکوت شب را می شکست. با این معنویت، شوق هجرت به قم، چون کوثری شیرین، جان هاشمی نژاد را مشتعل ساخت. با آمدن به شهر حضرت معصومه علیهاالسلام، بنا بر توصیه استادش با شیخ علی کاشانی آشنا شد کسی که همه او را معجونی از اشکال های خالصانه و رأفت های پدرانه و تهجدهای شبانه می شناختند. همین آشنایی و ارتباط نزدیک با آن مرد عارف و خداترس، توفیق ملاقات با امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف را نصیب هاشمی نژاد ساخت.
جوان مهاجر بهشهری هر روز با جدیت مضاعف درخت علمش تنومند می گردید تا این که در درس مجتهد پرور بزرگانی چون امام خمینی و مرحوم آیت الله بروجردی شرکت جست. درس خارج اصول فقه حضرت امام و خارج فقه حضرت آیت الله بروجردی دو چشمه زلال بود که کامش را سیراب می کرد. پای این محقق جوان به درس استادی چون امام خمینی باز شده بود که فقط قواعد و فرمول های اصولی درس او نبود. دریای بیکرانی بود که گوهرهای نایاب فراوان داشت. فصل جدید زندگی ستاره بهشهری آغاز شده بود. او امام را خورشیدی می دانست که از تابش نورش هماره جان می گرفت و به او عشق می ورزید.
زندگی هاشمی نژاد همواره ...

شهید هاشمی نژاد در دانشنامه ویکی پدیا

شهید هاشمی نژاد
شهید هاشمی نژاد (مشهد)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان مشهد در استان خراسان رضوی ایران است.
فهرست روستاهای ایران
این روستا در دهستان طوس قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۶۹۷ نفر (۴۱۱خانوار) بوده است.
مختصات: ۳۶°۱۳′۳۱٫۰۵″ شمالی ۵۹°۳۸′۳۷٫۸۵″ شرقی / ۳۶٫۲۲۵۲۹۱۷°شمالی ۵۹٫۶۴۳۸۴۷۲°شرقی / 36.2252917; 59.6438472
ایستگاه قطار شهری فرودگاه شهید هاشمی نژاد یکی از ایستگاه های خط ۱ قطار شهری مشهد است که در فرودگاه شهید هاشمی نژاد قرار دارد. این ایستگاه در ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور به بهره برداری رسید و نخستین ایستگاه متروی فرودگاهی ایران است.
۷۷  پایانه انقلاب-فرودگاه
از این ایستگاه یک خط اتوبوس رانی مشهد و حومه می گذرد.
بیمارستان شهید هاشمی نژاد یا بیمارستان دریانی یکی از بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی تهران است. این بیمارستان به عنوان مرکز کشوری درمان بیماری های کلیوی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارد و اولین و بزرگترین مرکز همودیالیز و پیوند کلیه در ایران بوده است.در سال ۱۳۸۸ بیمارستان شهید هاشمی نژاد در ردیف ۱۰ سازمان برتر ایران قرار گرفت.
اتاق عمل: تالار اتاق عمل شامل ۷ اتاق جراحی و ریکاوری با ظرفیت ۶ تخت
CCU: با ۱۶ تخت فعال
ICU: با ۶ تخت فعال
امید (جراحی مردان) با ۳۲ تخت فعال
شفا (جراحی زنان) با ۳۲ تخت فعال
دکتر رسولی (نفرولوژی) با ۳۳ تخت فعال
پیوند کلیه با ۱۰ تخت فعال
سهیل (سرپایی) با ۱۰ تخت فعال
سروش (جراحی آندوسکوپی اورولوژی) با ۱۶ تخت فعال
اورژانس با ۶ تخت تحت نظر و یک اتاق احیای قلبی و ریوی
سینا (جراحی اطفال) با ۶ تخت فعال
دیالیز ۳۳ تخت فعال
این مرکز در سال ۱۳۳۶ شمسی توسط محمد مهدی ابراهیمی دریانی وقف شد ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شهید هاشمی نژاد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهید هاشمی نژاد   • مفهوم شهید هاشمی نژاد   • تعریف شهید هاشمی نژاد   • معرفی شهید هاشمی نژاد   • شهید هاشمی نژاد چیست   • شهید هاشمی نژاد یعنی چی   • شهید هاشمی نژاد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهید هاشمی نژاد

کلمه : شهید هاشمی نژاد
اشتباه تایپی : aidn ihald kChn
عکس شهید هاشمی نژاد : در گوگل

آیا معنی شهید هاشمی نژاد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )