برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1587 100 1
شبکه مترجمین ایران

شهرک های مسکونی تهران

شهرک های مسکونی تهران در دانشنامه ویکی پدیا

شهرک های مسکونی تهران
شهرک های مسکونی تهران یکی از راه حل های پیشنهادی به منظور حل مشکل گرانی مسکن برای شهروندان تهرانی می باشد، رقابت انبوه سازان در ساخت شهرک هایی با همه امکانات و خدمات رفاهی برای پذیرش توأم اقشار کم درآمد، میان درآمد و پردرآمد، قیمت ها را نیز رقابتی می کند.
شهرک
برنامه ریزی شهری
متروی تهران
در ذیل فهرستی از شهرک های موجود در شهر تهران را می یابید:
مجتمع مسکونی آتی ساز در سال ۱۳۵۵ آغاز به کار کرد. هم اکنون این مجتمع با داشتن ۲۳ بلوک و ۲۲۹۰ واحد مسکونی و خانوار یکی از مجتمع های تهران می باشد و با فضای سبزی و زیبا همچنین یکی از زیباترین محل های سکونت در شهر تهران بشمار می رود.
شهرک اکباتان یکی از بزرگ ترین شهرک های خاورمیانه است. این شهرک در غرب تهران و ناحیه شش منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته است. این شهرک ۵۹/۴ کیلومتر مربع وسعت و ۴۴۹۸۱ نفر جمعیت دارد. شهرک اکباتان از سمت شرق به شهرک آپادانا، از شمال به اتوبان تهران کرج و از جنوب به جاده مخصوص تهران کرج محدود گشته است. شهرک اکباتان در مسیر خط چهار متروی تهران قرار دارد. طراحی مجموعهٔ شهرک بر عهده جردن گروزن و ساخت آن بر عهده شرکت آمریکایی استارت بوده است. طرح ساخت این شهرک در ابتدا بسیار وسیع بود، و به طور نمونه شامل ساخت دریاچه مصنوعی می شده است. بعد از انقلاب تغییراتی در مجموعه های اقتصادی آن انجام گرفت. اما در حال حاضر طرح های آن به صورت مجموعه های رفاهی، فرهنگی و اقتصادی در دستور کار ساخت قرار گرفته است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شهرک های مسکونی تهران را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرک های مسکونی تهران   • مفهوم شهرک های مسکونی تهران   • تعریف شهرک های مسکونی تهران   • معرفی شهرک های مسکونی تهران   • شهرک های مسکونی تهران چیست   • شهرک های مسکونی تهران یعنی چی   • شهرک های مسکونی تهران یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرک های مسکونی تهران

کلمه : شهرک های مسکونی تهران
اشتباه تایپی : aiv; ihd ls;,kd jivhk
عکس شهرک های مسکونی تهران : در گوگل

آیا معنی شهرک های مسکونی تهران مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )