برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1629 100 1
شبکه مترجمین ایران

شهرستان چناران

شهرستان چناران در دانشنامه ویکی پدیا

شهرستان چناران
شهرستان چناران از شهرستان های استان خراسان رضوی است. مرکز این شهرستان شهر چناران بوده و دارای دو بخش مرکزی و گلبهار است.
بخش مرکزی شهرستان چناران
دهستان چناران
دهستان رادکان
دهستان بقمچ
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۸۵، شهرستان چناران ۱۱۰٬۹۶۶ نفر جمعیت داشته است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۰ به ۱۲۵٬۶۰۱ نفر افزایش یافته است.
شهرستان چناران بر اساس مصوبهٔ هیئت وزیران در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۶۸ از ترکیب بخش مرکزی شهرستان چناران و بخش تازه تأسیس گلبهار، به مرکزیت شهر چناران تأسیس شد. این شهرستان در حال حاضر دارای دو بخش و پنج دهستان می باشد:
عکس شهرستان چناران
بخش مرکزی شهرستان چناران یکی از بخش های شهرستان چناران در استان خراسان رضوی ایران است.
دهستان بقمچ
دهستان چناران
دهستان رادکان
شهر: چناران
بخش مرکزی شهرستان چناران در سال ۱۳۱۶ تأسیس شد و پس از تأسیس شهرستان چناران در سال ۱۳۶۸، نام آن به بخش مرکزی شهرستان چناران تغییر یافت که شامل دو دهستان چناران و رادکان بود. بر اساس مصوبهٔ هیئت وزیران در تاریخ ۲ تیر ۱۳۷۲ دهستان بقمچ نیز در محدودهٔ این بخش تأسیس شد. در حال حاضر، این بخش از سه دهستان و یک شهر تشکیل شده است:
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش مرکزی شهرستان چناران در سال ۱۳۸۵ برابر با ۷۳٬۹۷۷ نفر بوده است. جمعیت این بخش در سال ۱۳۹۰ به ۸۴٬۷۷۰ نفر رسیده است.
جدول زیر بر اساس آمار وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده است. فهرست زیر قنات های شهرستان چناران در استان خراسان رضوی را نشان می دهد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شهرستان چناران را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرستان چناران   • مفهوم شهرستان چناران   • تعریف شهرستان چناران   • معرفی شهرستان چناران   • شهرستان چناران چیست   • شهرستان چناران یعنی چی   • شهرستان چناران یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرستان چناران

کلمه : شهرستان چناران
اشتباه تایپی : aivsjhk ]khvhk
عکس شهرستان چناران : در گوگل

آیا معنی شهرستان چناران مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )