برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1657 100 1
شبکه مترجمین ایران

شهرستان داورزن

شهرستان داورزن در دانشنامه ویکی پدیا

شهرستان داورزن
شهرستان داورزن یکی از شهرستان های کوچک استان خراسان رضوی می باشد. مرکز این شهرستان، شهر داورزن می باشد که در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد واقع شده است. شهرستان داورزن در غربی ترین نقطه استان خراسان رضوی واقع و از این شهرستان با نام میقات الرضا نیز یاد می شود.
بخش باشتین
دهستان باشتین
دهستان مهر
بخش داورزن بر اساس مصوبهٔ هیئت وزیران در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ از شهرستان سبزوار جدا شد و شهرستان داورزن به مرکزیت شهر داورزن تأسیس شد. در حال حاضر، این شهرستان دارای دو بخش، چهار دهستان و یک شهر است:
بر طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن (۱۳۹۵) جمعیت شهرستان ۲۱٫۹۱۱ نفر (در ۷٫۶۷۸ خانوار) بوده است. از این تعداد ۱۱٫۰۷۲ نفر مرد و ۱۰٫۸۳۹ نفر زن بوده اند.
بخش مرکزی شهرستان داورزن در شهرستان داورزن استان خراسان رضوی قرار دارد و مرکز آن، شهر داورزن است.
دهستان کاه
دهستان مزینان
شهر داورزن
بخش داورزن، یکی از بخش های قدیمی استان خراسان بود که طبق مصوبهٔ هیئت وزیران در تاریخ ۲۱ شهریور ۱۳۶۹ از سه دهستان باشتین، کاه و مزینان به مرکزیت داورزن تشکیل یافته بود. بر اساس مصوبه ای دیگر در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۱، دهستان باشتین از این بخش جدا شد و به بخش تازه تأسیس باشتین پیوست. نام این بخش نیز به بخش مرکزی شهرستان داورزن تغییر کرد. در حال حاضر، این بخش شامل دو دهستان و یک شهر است.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰، جمعیت بخش مرکزی شهرستان داورزن ۱۲۱۱۸ نفر (در ۴۰۳۵ خانوار) بوده است.
جدول زیر براساس آمار وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده است. فهرست زیر قنات های شهرستان داورزن در استان خراسان رضوی را نشان می دهد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شهرستان داورزن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرستان داورزن   • مفهوم شهرستان داورزن   • تعریف شهرستان داورزن   • معرفی شهرستان داورزن   • شهرستان داورزن چیست   • شهرستان داورزن یعنی چی   • شهرستان داورزن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرستان داورزن

کلمه : شهرستان داورزن
اشتباه تایپی : aivsjhk nh,vck
عکس شهرستان داورزن : در گوگل

آیا معنی شهرستان داورزن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )