برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1455 100 1

شمعون مجوسی

شمعون مجوسی در دانشنامه ویکی پدیا

شمعون مجوسی
شمعون مجوسی (یونانی: Σίμων ὁ μάγος) یک مجوس ساماریایی بود که به مسیحیت گروید و شرح حال برخورد او با پطرس از حواریون عیسی در کتاب اعمال رسولان آمده است.
گناه شمعونی به عنوان گناه کسی که دوست دارد در کلیسا مقام بالا داشته باشد به نام او نامگذاری شده است. شمعون معمولاً به عنوان سمبل اخلاق ستیزی و گناه شناخته می شود. در کتابهای خارج عهد جدید گاهی او به عنوان یک ساحر بسیار قدرتمند مطرح می شود که می توانسته در صورت دلخواه پرواز کند، نامرئی شود یا به شکل یک حیوان درآید. شاید دلیل این امر آن باشد که او به مخالفت با باورهای پذیرفته شده از سوی مردم پرداخت تا به تبلیغ دین خود در میان آن ها بپردازد.
شرح حال شمعون در کتاب اعمال از عهد جدید آمده است. در این داستان ذکر شده است که شمعون مجوسی ساحر بسیار قدرتمندی بود و مردم زیادی را دور خود به خاطر قدرت سحرش جذب کرده بود. او مشاهده کرد که پطرس و حواریون عیسی با دست زدن به بیماران آن ها را شفا می دهند. وقتی شمعون مشاهده کرد که روح مقدس از طریق حواریون مردم را شفا می دهد به آن ها مقداری پول پیشنهاد کرد و از آن ها درخواست کرد که به او هم این قدرت را بدهند تا او نیز بتواند مردم را شفا دهد. پطرس از حرف او بسیار عصبانی شد و گفت: «امیدوارم پول تو نیز به همراه تو نابود گردد زیرا تو تصور کردی که می توانی هدیه خداوند را با پول خریداری کنی. تو در اینکار جایی نداری زیرا قلب تو با خداوند درست نیست. از بدطینتی خود توبه کن و به خدا دعا کن»
یوسفوس فلاویوس در نوشته های خود اشاره کرده است که ساحری به نام آتوموس (شمعون در نوشته های لاتین) با فلیکس، شاه آگریپای دوم و خواهرش در ارتباط است. بعضی تصور می کنند که این اشاره به شمعون مجوسی است.
«شمعون مجوسی» (انگلیسی: Simon Magus (film)) فیلمی در ژانر درام، رمانتیک، و فانتزی به کارگردانی بن هاپکینز است که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به استوارت توانسند اشاره کرد.
۱۷ فوریه ۱۹۹۹ (۱۹۹۹-02-۱۷)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با شمعون مجوسی

شمعون مجوسی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شمعون مجوسی   • مفهوم شمعون مجوسی   • تعریف شمعون مجوسی   • معرفی شمعون مجوسی   • شمعون مجوسی چیست   • شمعون مجوسی یعنی چی   • شمعون مجوسی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شمعون مجوسی
کلمه : شمعون مجوسی
اشتباه تایپی : alu,k l[,sd
عکس شمعون مجوسی : در گوگل

آیا معنی شمعون مجوسی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )
شبکه مترجمین ایران