برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1532 100 1
شبکه مترجمین ایران

شتران

معنی شتران در لغت نامه دهخدا

شتران. [ ش ُ ت ُ ] (اِخ ) دهی از بخش سومار شهرستان قصرشیرین. دارای 200 تن سکنه. آب آن از رودخانه ٔ کنگیر و محصول آن غلات ، لبنیات ، برنج ومختصر حبوب است. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 5).

شتران در دانشنامه ویکی پدیا

شتران
لاما  گواناکو  آلپاکا  شترچه  شتر یک کوهانه  شتر دوکوهانه
Clutton-Brock, Juliet (1987). A Natural History of Domesticated Mammals. p. 208. ISBN 0-521-34697-5.
Franklin, William (1984). Macdonald, D., ed. The Encyclopedia of Mammals. New York: Facts on File. pp. 512–515. ISBN 0-87196-871-1.
Savage, RJG, & Long, MR (1986). Mammal Evolution: an illustrated guide. New York: Facts on File. pp. 216–221. ISBN 0-8160-1194-X.
شُتُران (Camelidae) خانواده ای از پستانداران هستند از زیرراسته پینه پایان Tylopoda راسته جفت سمُان. جانوران این تیره جثه ای متوسط تا بزرگ دارند و گردن شان بلند و لاغر و سرشان کوچک و باریک است؛ این جانوران پوزه دارند و لب بالایشان دارای یک شکاف است. شتران کاملاً گیاه خوار هستند.
هرچند حیوانات خانواده شتران در گذشته گونه های زیادی داشته اند اما امروزه تنها شش گونه از آن ها باقی است شامل شتر یک کوهانه و شتر دوکوهانه در بر قدیم و لاما، گواناکو ، آلپاکا، و شترچه در بر جدید.
چهار گونه از آن ها توسط انسان به عنوان حیوان بارکش و حیوان خانگی استفاده می شوند. شترهای یک کوهانه و دوکوهانه در بیابان های آسیا و شمال آفریقا از جانوران سفری و بارکش مهم منطقه هستند. شتر یک کوهانه به استرالیا نیز برده شده و در بیابان های آنجا به صورت وحشی نیز زندگی می کند. لاما و آلپاکا حیوانات بارکش و تأمین کننده پشم در رشته کوه آند هستند.
عکس شتران


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شتران را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شتران   • مفهوم شتران   • تعریف شتران   • معرفی شتران   • شتران چیست   • شتران یعنی چی   • شتران یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شتران

کلمه : شتران
اشتباه تایپی : ajvhk
عکس شتران : در گوگل

آیا معنی شتران مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )