شبکه المنار

پیشنهاد کاربران

شبکه ماهواره ای المنار ( به عربی: المنار ) شبکه اطلاع رسانی و رسانه ای حزب الله لبنان است.
در سال ۲۰۰۴ شورای عالی اطلاع رسانی سمعی و بصری فرانسه توافق نامه امضاء شده خود با المنار را لغو کرد. این شورا در سال ۲۰۰۴ توافق نامه ای را با المنار امضاء کرد که در آن شبکه المنار متعهد شد که به قوانین جاری در فرانسه احترام بگذارد و به هیچ وجه به نفرت افکنی، خشونت، تبعیض نژادی، جنسی، دینی یا ملیتی اقدام نکند تا از طریق این قرارداد برنامه های خود را از طریق ماهواره فرانسوی یوتلست پخش کند. یکی از علل لغو این قرارداد پخش برنامه ای بود که در آن، گوینده برنامه به طور تلویحی اسرائیل را به ترویج ایدز در کشورهای عربی متهم کرده بود.
...
[مشاهده متن کامل]

در سال ۲۰۰۴ دولت آمریکا، شبکه المنار را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد خبرگزاری مهر این اقدام را با فشار لابی های صهیونیستی دانست. با این اقدام آمریکا شهروندان آمریکایی اجازه کمک مالی به این شبکه را ازدست دادند و همچنین افرادی که با این شبکه در ارتباط بودند حتی درمعرض اخراج از آمریکا قرار گرفتند. اداره ماهواره ای گلوب کاست نیز پس از این اقدام دولت آمریکا از پخش برنامه های این شبکه درآمریکا خودداری کرد.
در سال ۲۰۰۴ دولت آلمان پخش برنامه های المنار را در اماکن عمومی ممنوع کرد همچنین محدودیت هایی همچون، ممنوعیت تبلیغات در المنار، جمع آوری پول و برپائی مهمانی در هتل ها را نیز براین شبکه اعمال کرد. با این حال، ساکنان خانه های شخصی قادر خواهند بود برنامه های آن را دریافت کنند.
المنار در برنامه های ۲۴ ساعته خود، مبارزات نیروهای نظامی حزب الله لبنان و فلسطین را علیه مواضع اسرائیل نشان می دهد و رفتار سازمانی - رسانه ای کاملاً ضد صهیونیستی دارد. المنار در آغاز برنامه های روزانه خود، سرودی را پخش می کند که در آن به انتفاضه و مبارزه علیه صهیونیسم و استکبار جهانی، اشاره دارد.
شبکه تلویزیونی المنار به زبان های مختلف به صورت ۲۴ ساعته اخبار، گزارش ها و پیام های مختلف حزب الله لبنان را در زمینه مسائل سیاسی، فرهنگی و اقتصادی منطقه و جهان عرب، به خصوص در عراق و فلسطین منتشر می سازد.
علاوه بر این شبکه المنار تصاویری از فعالیت های حزب الله لبنان در منطقه و هم چنین نشست های این حزب را با پوشش جهانی، مخابره می کند. انتظار می رود بیش از ۳۰ میلیون نفر مخاطب شبکه مذکور باشند و با وجود قطع متعدد برنامه های این شبکه در اروپا، هم چنان مخاطبان این شبکه از طریق سایت اینترنتی المنار به مشاهده برنامه های آن می پردازند.

شبکه المنار
منابع• https://fa.wikipedia.org/wiki/شبکه_المنار

بپرس