برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1508 100 1
شبکه مترجمین ایران

شبه جزیره ایبری

شبه جزیره ایبری در دانشنامه ویکی پدیا

شبه جزیره ایبری
شبه جزیره ایبِری در جنوب غربی اروپا قرار دارد و کشورهای اسپانیا، پرتغال، آندورا و جبل طارق را در بر می گیرد.
Wikipedia contributors, "Iberian Peninsula," Wikipedia, The Free Encyclopedia (accessed February ۲۹، ۲۰۰۸)
Wikipedia-bijdragers, "Iberisch Schiereiland," Wikipedia, de vrije encyclopedie, http://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Iberisch_Schiereiland&oldid=25626928 (accessed mei 16, 2011)..
تاریخ دانان بر این باورند که نخستین تمدن در ایبری مربوط به مینوسی ها بود و بنیاد شهری در اندلس که در داستان ها به نام تارتسوس از آن یاد شده را به دست مینوسی ها دانسته اند. پس از این مردم، سلتی های هند و اروپایی تبار به این منطقه آمدند که بازمانده های زیادی از این قوم بر جای مانده است. اما سلتی ها در ایبری نتوانستند چندان در آرامش به سر ببرند و کارتاژهای سامی نژاد که در جریان جنگ اول پونی سرزمین های زیادی را از دست داده بودند برای جبران این مافات، کوچ نشین های متعددی را در شبه جزیره ایبری بنیاد کردند.
رومی ها در سال ۲۰۷ پیش از میلاد بار دیگر با کارتاژها درگیر شدند و پس از آن توانستند کارتاژها را به طور کامل از ایبری رانده و همه این سرزمین را تسخیر کنند. استان هیسپانیا یکی از ناآرام ترین استان های امپراتوری روم بود و رومیان ناچار بودند پیوسته به سرکوب شورش ها در این منطقه بپردازند.
پس از سرنگونی امپراتوری روم، اسپانیا در سده پنجم میلادی توسط ویزیگوت ها که قومی ژرمن بودند فتح شد و گروهی از الان های ایرانی تبار نیز به اسپانیا آمدند اما فرهنگ رومی هم چنان برتری خود را در این شبه جزیره حفظ کرد و ادامه یافت.
عکس شبه جزیره ایبری
مختصات: ۱۱°۲۴′۴۲″ جنوبی ۶۹°۲۹′۲۰″ غربی / ۱۱٫۴۱۱۶۷°جنوبی ۶۹٫۴۸۸۸۹°غربی / -11.41167; -69.48889
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های پرو
فرودگاه شبه جزیره ایبری (به انگلیسی: Iberia Airport) یک فرودگاه با کد یاتا IBP ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شبه جزیره ایبری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شما



نام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شبه جزیره ایبری   • مفهوم شبه جزیره ایبری   • تعریف شبه جزیره ایبری   • معرفی شبه جزیره ایبری   • شبه جزیره ایبری چیست   • شبه جزیره ایبری یعنی چی   • شبه جزیره ایبری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شبه جزیره ایبری

کلمه : شبه جزیره ایبری
اشتباه تایپی : afi [cdvi hdfvd
عکس شبه جزیره ایبری : در گوگل

آیا معنی شبه جزیره ایبری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )