برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1470 100 1

شاپرک

/SAparak/

معنی اسم شاپرک

اسم: شاپرک
نوع: دخترانه
ریشه اسم: فارسی
معنی: نوعی پروانه بزرگ که معمولاً شب پرواز می کند

معنی شاپرک در لغت نامه دهخدا

شاپرک. [ پ َ رَ ] (اِ مرکب ) لغتی است در شب پره.

معنی شاپرک به فارسی

شاپرک
لغتی است در شب پره

شاپرک در دانشنامه ویکی پدیا

شاپرک
شاپرک می تواند به موارد زیر اشاره کند:
بید (حشره)
شبکه الکترونیکی پرداخت کارت
شاپرک (آلبوم) اثر حسین زمان
شاپرک (فیلم ۱۹۸۰)
شاپرک نام یک آلبوم موسیقی اثر حسین زمان، هنرمند ایرانی است که در سبک پاپ تهیه شده و دارای ۱۰ آهنگ است.
شاپرک می تواند به موارد زیر اشاره کند:
بید (حشره)
شبکه الکترونیکی پرداخت کارت
شاپرک (آلبوم) اثر حسین زمان
شاپرک (فیلم ۱۹۸۰)
شاپرک (انگلیسی: The Moth) فیلمی است که در سال ۱۹۳۴ منتشر شد.
۱۹۳۴ (۱۹۳۴)
شاپرک (به لهستانی: Ćma) فیلمی لهستانی در سبک درام است که در سال ۱۹۸۰ منتشر شد.
۱۰ اکتبر ۱۹۸۰ (۱۹۸۰-10-۱۰)
شاپرک آجری خط سفید (نام علمی: Abantiades hyalinatus) نام یک گونه از سرده آبانتیادس است. این گونه از خانواده شبح بیدان است.این گونه در استرالیا ،از جوبن شرقی کوئنزلند تا تاسمانی یافت می شود. طول بال های این گونه ۱۰-۱۲ سانتی متر می باشد.
شاپرک آرکون (نام علمی: Paysandisia archon) تنها گونه سرده به همین نام است و جزء خانواده شاپرک های پروانه ای بزرگ می باشند. شاپرک آرکون بومی کشور اروگوئه و آرژانتین (مرکز) است. این شاپرک وقتی برای نخستین بار توسط مسافران به اروپا آمد به شکلی سریع در این قاره پ ...

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با شاپرک

شاپرک را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

مهدیس
شاپرک ها و پروانه ها، آن چنان به یکدیگر شبیه هستند که تشخیص آن ها مشکل است. شاپرک ها ، بر خلاف پروانه ها، معمولاً هنگام غروب و شب پرواز می کنند؛ بدن شاپرک ها چاق تر از بدن پروانه هاست. شاخک های شاپرک دارای کاکل های بسیار ریز و یا پوشیده از پر است، حال آن که انتهای شاخک های پروانه، برآمده است. شاپرک هنگام استراحت روی گیاهان، بال های خود را کاملاً باز نگه می دارند، اما پروانه ها بال های خود را تقریباً می بندند.
شاپرک ها ، به یکی از بزرگ ترین گروه های حشره ها تعلق دارند. آن ها دارای بیش از 100,000 نوع هستند و در سراسر جهان، زندگی می کنند. کوچک ترین آن ها، تنها حدود 3 میلی متر و بزرگ ترین آن ها کمی بزرگ تر از دست انسان است. رنگ برخی از بیدها، آن چنان عجیب است که از نظر دشمنان، سمی یا بدطعم به نظر می رسند؛ این حشره ها دارای حس بویایی قوی هستند. آن ها مسیر خود را از راه بو کشیدن از گیاهی به گیاه دیگر می یابند.
شاپرک ها از درون تخم و معمولاً در فصل بهار متولد می شوند و به شکل کرم حشره ها (کرم ابریشم) هستند. آن ها از برگ درختان تغذیه می کنند تا به رشد کامل برسند؛ سپس به پیله ی ابریشم تبدیل می شوند. این پیله، تا تبدیل کرم به شاپرک ، از آن محافظت می کند. تعداد کمی از شاپرک ها به دور خود پیله نمی تنند، بلکه خود را در زیر خاک و یا لا به لای شاخ و برگ درختان، پنهان می کنند تا به شاپرک ها بالغ تبدیل شوند.
فاطمه حمزه وری
حشره ای پرهای شاهانه دارد. پرهایش زیبایی اغراق آمیز شاهانه دارد
بلوط زاده
پروانه
مرضیه
شاپرک : پروانه

شاپرک : شاپرک � /šāparak/ ��
(مخفف شاه پرک) نوعی پروانه ی بزرگ که معمولاً شب پرواز است، شاپره.اسم شاپرک مورد تاییدثبت احوال کشوربرای نامگذاری دختر است .

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• شاپرک چاپ   • معنی شاپرک   • کارت ویزیت شاپرک   • شاپرک چیست   • حشره شاپرک   • شاپرک در جدول   • فروشگاه شاپرک   • عکس شاپرک   • مفهوم شاپرک   • تعریف شاپرک   • معرفی شاپرک   • شاپرک یعنی چی   • شاپرک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شاپرک
کلمه : شاپرک
اشتباه تایپی : ah~v;
آوا : SAparak
نقش : اسم
عکس شاپرک : در گوگل

آیا معنی شاپرک مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )
شبکه مترجمین ایران