شاهین ویلا

دانشنامه عمومی

شاهین ویلا منطقه ای در ناحیه شمالی شهر کرج است که از سمت شرق و جنوب شرقی به گوهردشت ( رجائی شهر ) ، شمال به باغستان و از جنوب و جنوب غربی به حصارک بالا مرتبط می باشد.
شاهین ویلا چند خیابان اصلی دارد که معروف ترین آنها خیابان اصلی شاهین ویلا است که از میدان امام حسین تا خیابان نهم شاهین ویلا به صورت یک طرفه امتداد دارد و همچنین از ویژگی های این خیابان خط ویژه مخصوص اتوبوسرانی است.
همچنین خیابان قلم نیز یکی دیگر از خیابان های این منطقه است که شروع خیابان از حصارک کرج تا حوالی باغستان از جنوب به شمال امتداد دارد.
خیابان اصلی شاهین ویلا سابق بر این دو طرفه بوده، ولی پس از ساخت و سازها که ساختمان های ویلایی را تبدیل به آپارتمان ها نمود و به تبع آن افزایش جمعیت و بار ترافیک ایجاد شده؛ این خیابان یکطرفه گردید.
محدوده ورزشکار خیز
محله شاهین ویلا از معدود مناطقی می باشد که بستر تجمع سالن ها و تیم های ورزشی و محل سکونت، اکثر ورزشکاران و قهرمانان سرشناس ایران می باشد.
از جمله این ورزشکاران می توان به: روح الله داداشی، علی داداشی، مسلم دارابی، مصطفی حجتی، کریم گرشاسبی، مهدی محمدی و محمدرضا اسفیدانی اشاره نمود.
شاهین ویلا پیشتر روستایی به نام صوفی آباد و مالک آن سناتور یدالله دهستانی بوده که آن را به بهای ششصد هزار تومان خریده بوده است. [ ۱]
عکس شاهین ویلا
این نوشته برگرفته از سایت ویکی پدیا می باشد، اگر نادرست یا توهین آمیز است، لطفا گزارش دهید: گزارش تخلف

پیشنهاد کاربران

بپرس