برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1534 100 1
شبکه مترجمین ایران

شام شب

شام شب در دانشنامه ویکی پدیا

شام شب
شام شب، شام سبک یا وعده شبانه (Supper)  می تواند وعده اصلی غذایی شب (شام) یا یک میان وعده سبک باشد که در ساعات دیرتر شب صرف می شود. در شمال انگلیس، چنین وعده غذایی رواج دارد.
شام
در انگلیسی دو واژه dinner و Supper برای اشاره به وعده غذایی که شب هنگام خورده می شود دارند و گاه هر دو به جای هم به کار می روند. Dinner عمدتا به معنای وعده اصلی و بزرگ غذا در یک شبانه روز است که ممکن است ظهر (ناهار) یا شب (شام) صرف شود. Supper از واژه فرانسوی  souper گرفته شده است که برای این وعده غذایی به همین نام به کار می رود که مرتبط با soup (سوپ) است. اما ریشه دقیق آن معلوم نیست.
تمایز بین شام و شام سبک در جوامع کشاورزی قرن بیستم ایالات متحده مشهود بوده است. در بسیاری از نقاط ایالات متحده و کانادا امروز "شام" و "شام سبک" مترادف در نظر گرفته می شود. در ساسکاچوان و خیلی از مناطقآتلانتیک کانادا، "supper" به معنی وعده غذایی اصلی روز است که معمولاً اواخر بعد از ظهر صرف می شود؛ در حالی که "dinner" در حدود ظهر صرف می شود. در برخی از مناطق مانند نیوفاندلند و لابرادور، "dinner"  برای توصیف غذای ظهر و همچنین به عنوان وعده های غذایی ویژه از جمله "شام شکرگزاری", "شام فلیپر" یا "شام کریسمس" به کار می رود.
شام شب یا وعده شبانه (Supper) ممکن است برای طبقه کارگران به معنای اسنک یا میان وعده ای باشد که در آخر شب خورده می شود. ممکن است  شام شب (Supper) وعده غذایی معمولی خانواده باشد (که در آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری خورده می شود) که در این صورت متضاد "dinner" است که به معنای شام رسمی، شام مهمانی یا هر نوع وعده غذایی است که در بهترین فضای داخل یا بیرون خانه و احتمالا با لباس شب و لباس رسمی صرف می شود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شام شب را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شام شب   • مفهوم شام شب   • تعریف شام شب   • معرفی شام شب   • شام شب چیست   • شام شب یعنی چی   • شام شب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شام شب

کلمه : شام شب
اشتباه تایپی : ahl af
عکس شام شب : در گوگل

آیا معنی شام شب مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )