برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1520 100 1
شبکه مترجمین ایران

سی تری پی او

سی تری پی او در دانشنامه ویکی پدیا

سی تری پی او
سی تری پی او (به انگلیسی: C-3PO) شخصیتی خیالی در مجموعه حماسی و تخیلی جنگ ستارگان است. این «دروید» یا روبات هوشمند به دست آناکین اسکای واکر کودک و در طی ماجراهای اپیزود اول: تهدید شبح ساخته می شود. سی تری پی او یک دروید تشریفاتی و ارتباطی است و چنانکه خود ادعا می کند به بیش از شش میلیون زبان آشنایی دارد. برنامه ریزی او به گونه ای است که به ارباب خود به شدت وفادار است. سی تری پی او از معدود شخصیت هایی است که در تمامی شش اپیزود جنگ ستارگان همچون دروید همراهی کننده اش آرتودی تو حضور دارد. در پنج فیلم این مجموعه ایفاگر نقش او آنتونی دانیلز می باشد.
بازیگر نقش سی تری پی او، آنتونی دانیلز، چندین بار در نقش های متفاوت در مجموعه جنگ ستارگان حضور می یابد. از جمله در "حملهٔ کلون ها" و "انتقام سیث". برای مثال در سیاره کوروسانت در لباس یک سروان جلوی بار ایستاده است یا در صحنهٔ اپرا در قسمت سوم نیز حضور دارد.
C3PO نام منطقه پستی محل زندگی جورج لوکاس است. کد آن C3 می باشد. (C3PO = C-3 Post Office)
سی تری پی او و آرتودی تو تنها شخصیت هایی هستند که از هر شش اپیزود جان سالم به در می برند.
اولین ارباب او، آناکین اسکای واکر است. اما زمانی که آناکین برای آموختن راه و رسم جدای ها تاتویین را ترک می کند، سی تری پی او نزد مادر او باقی می ماند.
در اپیزود دوم: حمله کلون ها، بعد از اینکه آناکین و پدمه برای نجات مادر آناکین به تاتوئین می روند، سی تری پی او به دنبال سازنده خود به راه می افتد و با آنها به سیاره جئونوسیس می رود و برای نخستین بار شاهد یک نبرد می شود.
بعد از ماجراهای اپیزود سوم: انتقام سیت و گرایش آناکین به جنبه تاریک نیرو، خاطرات سی تری پی او توسط بازماندگان وفادار به جمهوری از ذهن او پاک می شود.
عکس سی تری پی او


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

سی تری پی او را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سی تری پی او   • مفهوم سی تری پی او   • تعریف سی تری پی او   • معرفی سی تری پی او   • سی تری پی او چیست   • سی تری پی او یعنی چی   • سی تری پی او یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سی تری پی او

کلمه : سی تری پی او
اشتباه تایپی : sd jvd ~d h,
عکس سی تری پی او : در گوگل

آیا معنی سی تری پی او مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )