برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1419 100 1

سیمپسون ها

سیمپسون ها در دانشنامه ویکی پدیا

سیمپسون ها
سیمپسون ها یا سیمپسونز (به انگلیسی: The Simpsons) مجموعه تلویزیونی پویانمایی آمریکایی ساخته مت گرینیگ است که برای شبکه رسانه ای فاکس ساخته می شود. این سری نمایشی طنز از سبک زندگی خانواده سیمپسون ها است که از هومر، مارج، بارت، لیسا و مگی تشکیل شده. این مجموعه فیلم در شهر ساختگی اسپرینگ فیلد اجرا می شود که فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می کشد.
فهرست صداپیشگان سیمپسون ها
این خانواده در ابتدا توسط گروینیگ کمی پیش از شروع مجموعه پویانمایی کوتاه به کارگردانی جیمز ال. بروکس ساخته شد. او یک خانواده از هم گسیخته را ساخت و آن ها را بر اساس خانواده خودش نام گذاری کرد و خود را بارت می داند. در ۱۹ آوریل ۱۹۸۷ این مجموعه بخشی از نمایش تریسی آلمن شد. پس از پخش سه فصل، مجموعه به یک نمایش نیم ساعتی پربیننده تبدیل شد که برای فاکس اهمیت داشت. نخستین مجموعه این شبکه (۱۹۸۹-۱۹۹۰) که در لیست ۳۰ مجموعه برتر در یک فصل قرار گرفت.
از آغاز پخش مستقل این مجموعه در ۱۷ دسامبر ۱۹۸۹، تا دسامبر ۲۰۱۷، ۶۲۷ قسمت این پویانمایی پخش شده که در حال حاضر فصل ۲۹ آن در حال پخش است. سیمپسون ها بلندترین مجموعه تلویزیونی کمدی موقعیت است. این مجموعه در سال ۲۰۰۹ با گذراندن مجموعه دود اسلحه به طولانی ترین مجموعه آمریکایی پخش شده بدل شد.
مجموعه سیمپسون ها به طور گسترده ای تحسین شده است. خصوصاً برای ده فصل نخست که آن را «دوران طلایی» نامیدند. مجله تایم آن را بهترین مجموعه فاکس نامید. همچنین ای. وی. کلاب آن را "مهم ترین دستاورد تلویزیون صرف نظر از سبک" خواند. در ۱۴ ژوئن ۲۰۰۰ سیمپسون ها یک ستاره در پیاده روی مشاهیر هالیوود کسب کردند. از هنگامی که سیمپسون ها به عنوان مجموعه شروع به کار کرد جوایز متعددی شامل ۳۱ جایزه امی ساعات پربیننده ،۳۰ جایزه آنی و یک جایزه پیبادی دریافت نمود. هنگامی که سیمپسون ها تحت تأثیر دیگر مجموعه های کمدی موقعیت بزرگسال قرار گرفته بود تکیه کلام هومر "دوه" وارد زبان انگلیسی شد. با این حال سیمپسون ها مورد انتقاد قرار گرفت چرا که بسیاری اعتقاد داشتند کیفیت مجموعه در طی زمان کاهش یافته است.
عکس سیمپسون ها
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های سیمپسون ها

سیمپسون ها (به انگلیسی: The Simpsons) کارتون پویانمایی آمریکایی ساخته مت گرونینگ است که برای شبکه رسانه ای فاکس ساخته می شود. این سری نمایشی طنز از سبک زندگی خانواده سیمپسون ها است که از هومر، مارج، بارت، لیسا و مگی تشکیل شده. این مجموعه فیلم در شهر ساختگی اسپرینگفیلد اجرا می شود که فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می کشد.

ارتباط محتوایی با سیمپسون ها

سیمپسون ها را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سیمپسون ها   • مفهوم سیمپسون ها   • تعریف سیمپسون ها   • معرفی سیمپسون ها   • سیمپسون ها چیست   • سیمپسون ها یعنی چی   • سیمپسون ها یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سیمپسون ها
کلمه : سیمپسون ها
اشتباه تایپی : sdl~s,k ih
عکس سیمپسون ها : در گوگل

آیا معنی سیمپسون ها مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )