برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1622 100 1
شبکه مترجمین ایران

سورنایا زملیا

سورنایا زملیا در دانشنامه ویکی پدیا

سورنایا زملیا
مختصات: ۷۹°۳۰′ شمالی ۹۷°۴۵′ شرقی / ۷۹٫۵۰۰°شمالی ۹۷٫۷۵۰°شرقی / 79.500; 97.750
جزیره کومسومولتس
جزیره انقلاب اکتبر
جزیره بولشویک
جزیره شمیدتا
جزیره پیونر
سورنایا زملیا Severnaya Zemlya (روسی: Се́верная Земля́، سرزمین شمالی) مجمع الجزایری متعلق به روسیه که توسط تنگه ویلکیتسکی از شبه جزیره تایمیر جدا شده است. سورنایا زملیا همچون شبه جزیره تایمیر بخشی از سرزمین کراسنویارسک به حساب می آید.
این مجمع الجزایر که خالی از سکنه است حدود ۳۷٬۰۰۰ کلیومتر مربع مساحت دارد. این مجمع الجزایر شامل ۴ جزیره اصلی و ۷۰ جزیره کوچک است.
بزرگترین جزایر این مجمع الجزایر عبارتند از:
عکس سورنایا زملیا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

سورنایا زملیا در دانشنامه آزاد پارسی

سِوِرنایا زِمْلیا (Severnaya Zemlya)
(یا: سرزمین شمالی) مجمع الجزایر عمدتاً غیرمسکونی در اقیانوس شمالگان، نزدیک شمال مرکزی سیبری، در فدراسیون روسیه، با حدود ۳۷هزار کیلومتر مربع مساحت. از چهار جزیرۀ بزرگ و چندین جزیرۀ کوچک تشکیل شده است و دریای کارا را از دریای لاپتف جدا می کند و از لحاظ اداری بخشی از سرزمین کراسنویارسک است. بوریس ویلکیتسکی، کاشف شمالگان روس، در ۱۹۱۳ سورنایا زملیا را کشف کرد. از ۱۹۳۰ چندین ایستگاه هواشناسی و رادار در این جزایر احداث شده اند. حدود نیمی از خاک این جزایر را لایه ای از یخ همواره پوشانده است که در بعضی نواحی ارتفاع آن به ۹۶۵ متر می رسد. تنگۀ ویلکیتسکی، بین سورنایا زملیا و دماغۀ چلیوسکین در سرزمین اصلی قرار دارد، و دارای بدترین شرایط اقلیمی در گذرگاه شمال شرق است.

سورنایا زملیا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سورنایا زملیا   • مفهوم سورنایا زملیا   • تعریف سورنایا زملیا   • معرفی سورنایا زملیا   • سورنایا زملیا چیست   • سورنایا زملیا یعنی چی   • سورنایا زملیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سورنایا زملیا

کلمه : سورنایا زملیا
اشتباه تایپی : s,vkhdh clgdh
عکس سورنایا زملیا : در گوگل

آیا معنی سورنایا زملیا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )