برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1522 100 1
شبکه مترجمین ایران

سوازیلند

سوازیلند در دانشنامه ویکی پدیا

سوازیلند
مختصات: ۲۶°۱۹′ جنوبی ۳۱°۸′ شرقی / ۲۶.۳۱۷° جنوبی ۳۱.۱۳۳° شرقی / -26.317; 31.133
سوازیلند (/swɑːzɨlænd/ یا /swɑːzɨlənd/ به صورت رسمی پادشاهی سوازیلند Kingdom of Swaziland ; Swazi: Umbuso weSwatini ; sometimes called kaNgwane or Eswatini) کشوری است در جنوب آفریقا. پایتخت سلطنتی و قانونی آن لوبامبا و پایتخت اداری آن شهر مبابانه است.
سوازیلند ایرلینک (به انگلیسی: Swaziland Airlink) یک شرکت هواپیمایی است که در ۱۹۹۹ میلادی تأسیس شده است. دفتر مرکزی سوازیلند ایرلینک در فرودگاه ماتساپها، مانزینی، سوازیلند واقع شده است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه ماتساپها قرار دارد و به ۲ مقصد، پرواز انجام می دهد.
اتحادیه فوتبال سوازیلند (انگلیسی: National Football Association of Swaziland) نهاد اداره کننده مسابقات فوتبال و فوتسال در کشور سوازیلند است.
این فدراسیون که در سال ۱۹۶۸ تأسیس شده عضو کنفدراسیون فوتبال آفریقا و فیفا نیز می باشد و مقر آن در شهر امبابانه است.
پرچم سوازیلند برای اولین بار در ۰۱۹۶۸-۱۰-۰۶ ۶ اکتبر ۱۹۶۸ به رسمیت شناخته شد.به عنوان پرچم استان و نشان جنگ شناخته می شود و همچنین دارای تناسب ۲:۳ می باشد.
سوازیلند
کشورهای جهان
فهرست سرودهای ملی کشورها
فهرست شعارهای ملی
ویکی پدیای انگلیسی
تیم ملی فوتبال سوازیلند نماینده کشور سوازیلند در مسابقات بین المللی و آفریقایی است که زیر نظر فدراسیون فوتبال سوازیلند فعالیت می کند.
کنفدراسیون فوتبال آفریقا
فیفا
اولین بازی رسمی این تیم در تاری ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های سوازیلند

سوازیلند با نام رسمی پادشاهی سوازیلند، کشوری مستقل در منطقهٔ آفریقای جنوبی است.
• «پرچم: پرچم کشور سوازیلند نخستین بار در سال ۱۹۶۸م و بعد از استقلال این کشور به اهتزار درآمده است و پرچم نیروهای پیشگام آزادی از قبیلهٔ سوازی بوده است. در وسط این پرچم علامتی وجود دارد که شامل سلاح های یک جنگوی قبلیهٔ سوازی است یعنی یک سپر از پوست گاو، دو زوبین (نیزهٔ پرتابی) و یک عصای جنگی که بخش قرمزرنگ پرچم سوازیلند را زینت داده اند.» در اثرش چاپ ۱۳۷۰/ ۱۹۹۱م -> رسول خیراندیش

سوازیلند در جدول کلمات

سوازیلند را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سوازیلند   • مفهوم سوازیلند   • تعریف سوازیلند   • معرفی سوازیلند   • سوازیلند چیست   • سوازیلند یعنی چی   • سوازیلند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سوازیلند

کلمه : سوازیلند
اشتباه تایپی : s,hcdgkn
عکس سوازیلند : در گوگل

آیا معنی سوازیلند مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )