برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1674 100 1
شبکه مترجمین ایران

سلمان خان

سلمان خان در دانشنامه ویکی پدیا

سلمان خان
عبدالرشید سلیم سلمان خان مشهور به سلمان خان بازیگر سینمای بالیوود متولد در ۲۷ دسامبر سال ۱۹۶۵، است. او در بیش از ۵۰ فیلم هندی درخشیده است. سلمان خان پسر هنرپیشه و فیلم نامه نویس سینمای بالیوود سلیم خان است. او همچنین دارای دو برادر است که در زمینه سینما بیشتر در نقش تهیه کننده ظاهر می شوند.ارباز خان و سهیل خان. سلمان خان یک بازیگر مسلمان اهل سنت است که از طرف پدر مسلمان و از طرف مادر هندو است. وی بمدت ۵ سال با آیشواریا رای تا سال ۲۰۰۳ در رابطه بوده است ، سلمان خان از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ نیز با کاترینا کایف در رابطه بوده است و اکنون طبق شایعاتی با خواننده رومانیایی یولیا وانتور در رابطه است..
سلما خان (مادر)
او برنده ۲ جایزه از جشنواره فیلم فیر شده است؛ یکی برای بهترین بازیگر مرد و دیگری برای بهترین بازیگر مکمل مرد. وی در جشنواره های مختلف نزدیک به ۷۵ بار موفق به دریافت جایزه شده است. او دارنده رکوردهای زیادی در صنعت فیلم سازی هندوستان است، مانند:
سلمان خان در سال ۱۹۸۸ بازیگری را با بازی در نقش فرعی فیلم Biwi Ho To Aisi ساخته جی کی بهاری به سینما قدم گذاشت و اولین موفقیت تجاری خود را مدیون اولین همکاری خود با سورج در سال ۱۹۸۹ در فیلم «منه پیار کیا» می داند که خیلی در کار او تأثیر گذاشت و سلمان توانست جایزه بهترین بازیگر مرد تازه وارد را برای این فیلم به دست آورد هم چنین فیلم موفقیت های زیادی را نیز در خارج از هند کسب کرد و در کشورهای مختلفی از جمله اسپانیا نیز اکران شد و پر فروش ترین فیلم دهه ۸۰ لقب گرفت همین امر موجب گشت تا سلمان در فیلم های متعدد بعدی بدرخشد که می توان به فیلم های «ساجن» در سال ۱۹۹۱ و «هم آپ که هه کُن» در سال ۱۹۹۴ و «کارن آرجون» در سال ۱۹۹۵ و «پیار کیا تو درنا کیا» در سال ۱۹۹۸ و «هم سات سات هه» در سال ۱۹۹۹ اشاره کرد که طی هفت سال فعالیت حرفه ای بازیگری توانست بالاترین دستمزدها را از آن خود کند. ۸ تا از فیلم هایی که او در آن ها ایفای نقش کرده است، درآمد ناخالصی در حدود بیش از ۱۰۰ کرور (۱۸٫۲میلیون دلار آمریکا) بدست آورد، و او را به یکی از بازیگران برجسته و موفق، در تاریخ سینمای هند تبدیل کرد.
عکس سلمان خان
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های سلمان خان

سلمان خان (۱۹۶۵م) بازیگر هندی.
• «یک شیر وقتی که گرسنه است، تندتر می دود».

سلمان خان را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

S.Kfan
سلمان، قلب طلایی بالیوود
سلمان، سلطان بالیوود
سلمان،پادشاه بـاکس آفیس

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سلمان خان   • مفهوم سلمان خان   • تعریف سلمان خان   • معرفی سلمان خان   • سلمان خان چیست   • سلمان خان یعنی چی   • سلمان خان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سلمان خان

کلمه : سلمان خان
اشتباه تایپی : sglhk ohk
عکس سلمان خان : در گوگل

آیا معنی سلمان خان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )