برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1517 100 1
شبکه مترجمین ایران

سلامت در ایران

سلامت در ایران در دانشنامه ویکی پدیا

سلامت در ایران
مسایل سلامتی در ایران همچون بسیاری از کشورهای در حال توسعه، از دلایل گوناگونی نشأت می گیرد: برای نمونه، آب و ضدعفونی سازی، رژیم غذایی و آمادگی جسمانی، اعتیاد، سلامت روانی، امراض مسری، بهداشت و محیط زیست.
بهداشت و سلامت در ایران
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران
اقتصاد ایران
دسترسی مردم در ایران به آب آشامیدنی در خاورمیانه یکی از بالاترین درصدها را داراست و تخمین زده می شود ۹۲٪ مردم از این دسترسی برخوردارند. (۱۰۰٪ در نواحی شهری و حدود ۸۰٪ در نواحی روستایی).
در زمینهٔ تصفیه فاضلاب کمبودهای قابل توجهی وجود دارد؛ برای مثال، در تهران بیشتر جمعیت از تصفیهٔ فاضلاب بهرمند نیستند و فاضلاب خام مستقیماً وارد آب های زیرزمینی می شود. با حاد شدن بحران آب با افزایش جمعیت، آلودگی آب های زیرزمینی ریسک های سلامتی را افزایش می دهد.
خدمات درمانی در ایران و ارزش خدمات بخش های پزشکی در سال ۲۰۰۲ تقریباً ۲۴ میلیارد دلار آمریکا بود؛ و پیش بینی شده بود تا سال ۲۰۰۷ به ۳۱ میلیارد دلار آمریکا افزایش یابد. ایران با جمعیت تقریباً ۷۰ میلیون نفری یکی از کشورهای پرجمعیت خاورمیانه است. ایران همانند سایر کشورهای منطقه در مواجهه با مشکلات معمول کشورهای از نظر جمعیت شناسی جوان قرار دارد که همگام با رشد، تقاضا زیادی برای خدمات عمومی متنوع داشته است. این جمعیت به زودی به سن تشکیل خانوادهٔ جدید می رسند و ابتدا سطح رشد جمعیت و بعد از آن نیاز به زیربنای سلامت عمومی و خدمات افزایش خواهد یافت.
سلامت در ایران
انتظار می رود تمام هزینه های خدمات درمان از ۲۴٫۳هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۰۸ به ۵۰هزار میلیارد تا سال ۲۰۱۳ افزایش داشته باشند که نشان دهنده افزایش درخواست در خدمات پزشکی می باشد.
کل هزینه های درمانی ایران در سال ۲۰۰۵ برار با ۲۰/۴ درصد از تولید ناخالص ملی بود. ۷۳ درصد از ایرانیان تحت پوشش بیمه درمانی می باشند.
سازمان بهداشت جهانی (WHO) در آخرین گزارش خود عملکرد سطح سیستم بهداشتی در ایران را پنجاه و هشتمین سطح بهداشتی و عملکرد کلی سیستم سلامتی در ایران را رتب ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

سلامت در ایران را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سلامت در ایران   • مفهوم سلامت در ایران   • تعریف سلامت در ایران   • معرفی سلامت در ایران   • سلامت در ایران چیست   • سلامت در ایران یعنی چی   • سلامت در ایران یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سلامت در ایران

کلمه : سلامت در ایران
اشتباه تایپی : sghlj nv hdvhk
عکس سلامت در ایران : در گوگل

آیا معنی سلامت در ایران مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )