برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1354 100 1

سازمان ملی استاندارد ایران

سازمان ملی استاندارد ایران در دانشنامه ویکی پدیا

سازمان ملی استاندارد ایران
سازمان ملی استاندارد ایران تدوین کننده قوانین و قواعد مرتبط با استاندارد و اجراکننده و نظارت کننده بر آن ها می باشد. سازمان استاندارد ایران دارای ساختار دولتی به صورت زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری است و ریاست فعلی سازمان را نیره پیروزبخت بر عهده دارد.
تدوین و نشر استانداردهای ملی (رسمی) به عنوان تنها مرجع رسمی این وظیفه در کشور
انجام تحقیقات به منظور تدوین استاندارد، بالا بردن کیفیت کالاهای تولید داخلی، کمک به بهبود روش های تولید و کارایی صنایع
در سال ۱۳۰۴ شمسی اولین حرکت مدون در ارتباط با استاندارد و استانداردنویسی در ایران با تصویب قانون اوزان و مقیاسها آغاز گردید. در سال ۱۳۳۲ به صورت یک اداره آزمایشگاهی زیر نظر اداره بازرگانی تأسیس گردید که در زمینه کنترل کالاهای وارداتی، صادراتی و تولیدات داخل کشور فعالیت نماید. در سال ۱۳۳۹ قانون " اجازه تاُسیس موسسه استاندارد ایران " در شش ماده به تصویب مجلس وقت رسید. در این سال ایران رسماً به عضویت سازمان بین المللی استاندارد پذیرفته شد.
در سال ۱۳۴۹ قانون مواد الحاقی به قانون مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران شامل هفده ماده و دو تبصره به تصویب مجلسین وقت رسید. در سال های ۱۳۵۳تا ۱۳۷۱تنها مورد بااهمیت انتقال مؤسسه استاندارد از وزارت اقتصاد و دارایی به وزارت صنایع و معادن می باشد. الحاق ایران به کنوانسیون متر از اقدامات اساسی برای هماهنگ کردن سیستم متریک در کشور بود. کنوانسیون متر در سال ۱۳۷۱ قانون اصلاح قوانین و مقررات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران شامل ۳۰ ماده و ۲۲ تبصره ازتصویب مجلس شورای اسلامی گذشت که جایگزین کلیه قوانین و مقررات قبلی مؤسسه شد و در حال حاضر نیز قانون اصلی این سازمان می باشد. در سال ۱۳۹۶ طرح ارتقای سازمان ملی استاندارد پس از شش سال بحث و بررسی در مجلس شورای اسلامی و تصویب آن توسط رئیس جمهور ابلاغ گردید. مؤسسهٔ استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تنها سازمانی در ایران است که بر طبق قانون می تواند استاندارد رسمی فراورده ها را تعیین و تدوین و اجرای آن ها را با کسب موافقت شورای عالی استاندارد اجباری اعلام نماید.
این سازمان بنا به دلایل نامعلومی نماد سازمانی خود را عوض نموده است. ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سازمان ملی استاندارد ایران

سازمان ملی استاندارد ایران را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سازمان ملی استاندارد ایران   • مفهوم سازمان ملی استاندارد ایران   • تعریف سازمان ملی استاندارد ایران   • معرفی سازمان ملی استاندارد ایران   • سازمان ملی استاندارد ایران چیست   • سازمان ملی استاندارد ایران یعنی چی   • سازمان ملی استاندارد ایران یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سازمان ملی استاندارد ایران
کلمه : سازمان ملی استاندارد ایران
اشتباه تایپی : shclhk lgd hsjhknhvn hdvhk
عکس سازمان ملی استاندارد ایران : در گوگل

آیا معنی سازمان ملی استاندارد ایران مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )