سارا

/sArA/

مترادف سارا: عنبرسارا، مشک، بی غش، خالص ، زبده

متضاد سارا: ناخالص
شبکه مترجمین ایران

فارسی به انگلیسی

pure, excellent, fine, sarah

فرهنگ اسم ها

اسم: سارا (دختر) (عبری) (مذهبی و قرآنی) (تلفظ: sārā) (فارسی: سارا) (انگلیسی: sara)
معنی: خالص، نام همسر حضرت ابراهیم ( ع ) و مادر اسحاق ( ع )، بی آمیختگی، ( در اعلام ) نام زن حضرت ابراهیم ( ع ) و مادر اسحاق ( ع )، شاهزاده خانم، نام همسر ابراهیم ( ع ) و مادر اسحاق ( ع )
برچسب ها: اسم، اسم با س، اسم دختر، اسم عبری، اسم مذهبی و قرآنی

لغت نامه دهخدا

سارا. ( ص ) خالص را گویند. ( جهانگیری ) ( رشیدی ) ( غیاث ) ( انجمن آرا ) ( فرهنگ خطی کتابخانه لغت نامه ). خالص و صاف. ( شعوری ). خالص و ویژه. ( آنندراج ). اگرچه این لفظ به این معنی شایستگی صفت دیگر چیزها را نیز دارد لیکن ترکیب آن بجز عنبر و مشک وزر بنظر نیامده است. همچو عنبرسارا، و زر سارا. ( برهان ) ( جهانگیری ) ( انجمن آرا ) ( رشیدی ) ( غیاث ) ( آنندراج ) . پاک. بی آمیغ. ناب. تمیز. بی بار.
- زر سارا ؛ زر خالص. زر بی بار :
چه حاصل زانکه دانی کیمیا را
مس خودرا نکردی زر سارا.
جامی ( از شعوری ).
- عنبر سارا؛ از شواهد زیر و طرز استعمال شعرا استنباط میشود که عنبر سارا ترکیب اضافی است نه وصفی و آن ظاهراً نوع خاصی از عنبر است و در شرفنامه منیری و نیز در غیاث اللغات بنقل از کشف اللغات نوعی از عنبر آمده است :
ز باد خاک معنبر بعنبر سارا
ز ابر شاخ مکلل به لؤلؤ مکنون.
رودکی.
ای خداوندی که بوی کیمیای خلق تو
کوه خارا را همی چون عنبر سارا کند.
منوچهری.
دارد خجسته غالیه دانی ز سندروس
چون نیمه ای به عنبر سارا بیاکنی.
منوچهری ( دیوان ص 106 ).
در زبان حجت از فرحریم ذوالفقار
شعر در معنی بسان عنبر سارا شود.
ناصرخسرو.
بوی است نه عین و نون و با و را
نام معروف عنبر سارا.
ناصرخسرو ( دیوان چ تقوی ص 18 ).
خط خط که کرد جزع یمانی را
بو از کجاست عنبر سارا را.
ناصرخسرو.
زمین چون روی مهرویان برنگ دیبه رومی
هوا چون زلف دلجویان ببوی عنبر سارا.
مسعودسعد.
نه چو زلف تو عنبر سارا
نه چو روی تو دیبه ششتر.
مسعودسعد.
گشته خجل از رنگ لبش باده سوری
برده حسد از بوی خوشش عنبر سارا.
معزی.
بحر سعادت چو داد عنبر سارا
عنبر آن بحر شادئی بسر آورد.
خاقانی.
فخر من بنده ز خاک در احمد بینند
لاف دریا ز دم عنبر سارا شنوند.
خاقانی.
اولی تر آنکه چون حجرالاسود از پلاس
خودرا لباس عنبر سارا برآورم.
خاقانی.
صبحدم خاکی بصحرا برد باد از کوی دوست
بوستان در عنبر سارا گرفت از بوی دوست.
سعدی ( طیبات ).
بیشتر بخوانید ...

فرهنگ فارسی

زبده، خالص، بی غش، درترکیب مانند:عنبرسارا
( صفت ) خالص بی غش : عنبر اسرا مشک سارا .
نام زن ابراهیم پیغمبر و مادر اسحق است

فرهنگ معین

(ص . ) خالص ، بی غل و غش .

فرهنگ عمید

زبده، خالص، بی غش: زر سارا، عنبر سارا، مشک سارا: چه حاصل زآنکه دانی کیمیا را / مس خود را نکرده زرّ سارا (جامی۵: ۲۰۱ ).

واژه نامه بختیاریکا

( ● ) ؛ بالا رونده؛ صخره نورد

دانشنامه عمومی

سارا یا ساره دختر هاران، همسر ابراهیم، شه مادر ادیان ابراهیمی و مادر اسحاق ( پدر یعقوب ) از سلاله پیامبران بنی اسرائیل است. در تورات از وی با عنوان «مادر ملت ها» یاد شده است.نام دیگر ساره نزد مسلمانان، یهودی ها و مسیحیان مبجله است. در تورات با نام سارا معرفی شده ولی بعدها این نام به ساره تغییر یافت. در زمانی که بسیار پیر و نازا بود خدا به او وعده داد که پسری نصیبش خواهد کرد. این ماجرا در قرآن آمده ولی نامی از ساره در روایت قرآنی آورده نمی شود. مفسران مسلمان زنی که در قرآن از او روایت می شود را ساره می دانند.
תורמי ויקיפדיה، «שרה،» ויקיפדיה، האנציקלופדיה החופשית، http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=שרה&oldid=5162607 (אוחזר בתאריך מאי ۲۸، ۲۰۰۸).
طبق گفته عهد عتیق سارا دختر پدر ابراهیم، تارح بود و علاوه بر همسر، خواهر ناتنی ابراهیم نیز به حساب می آمد اما در متون اسلامی سارا دختر برادر ابراهیم، حاران است و او را خواهر لوط می دانند. در تورات از وی به عنوان «زنی زیبا، فداکار و با شخصیت قوی» یاد شده است. وی به همراه همسرش ابراهیم، یکتاپرستی را تبلیغ می کرد.
به باور یهودیت، جایگاه سارا نزد خدا به اندازه ای بالا بود که در سِفر پیدایش یا برشیت که نخستین بخش از کتاب مقدس و اولین کتاب از «اسفار پنجگانه» یا تورات است در آیه ۲۱:۱۲ آمده است که خدا خطاب به ابراهیم می گوید: «آنچه را که سارا به تو می گوید بپذیر و به او گوش فرا بده».
سارا تا سنین پیری سترون و نازا بود و بنابر روایت تورات از بارداری خود ناامید شده بود تا اینکه خدا به ابراهیم وعده می دهد که نسل ابراهیم و سارا را همانند ستارگان آسمان بی شمار سازد.

سارا (ابهام زدایی). سارا همسر ابراهیم، شه مادر ادیان ابراهیمی و مادر اسحاق است.
سارا (فیلم)، به کارگردانی داریوش مهرجویی
سارا همچنین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:

سارا (بازیگر). سارا رفیعه مهام با نام هنری سارا (زاده ۱۳۲۲ تبریز)، بازیگر سینما اهل ایران است.
۱ - بیدار در شهر (۱۳۵۵)
۲ - کلک نزن خوشگله (۱۳۵۵)
۳ - مردی در آتش (۱۳۵۵)
۴ - خانوم خانوما (۱۳۵۱)
۵ - دنیا مال منه (۱۳۵۰)
۶ - رضا چلچله (۱۳۵۰)
۷ - شب عروسی (۱۳۵۰)
۸ - آفتاب مهتاب (۱۳۴۹)
۹ - آینه زمان (۱۳۴۹)
۱۰ - کمربند زرین (۱۳۴۹)
۱۱ - پسران قارون (۱۳۴۸)
۱۲ - عشق آفرین (۱۳۴۸)
۱۳ - گناه مادر (۱۳۴۸)
۱۴ - به امید دیدار (۱۳۴۷)
۱۵ - پلی بسوی بهشت (۱۳۴۷)
۱۶ - پنجه آهنین (۱۳۴۷)
۱۷ - ریکاردو (۱۳۴۷)
۱۸ - شاهراه زندگی (۱۳۴۷)
۱۹ - سه جوانمرد (۱۳۴۶)
۲۰ - گذشت بزرگ (۱۳۴۶)
۲۱ - بیست سال انتظار (۱۳۴۵)
۲۲ - مرد نامرئی (۱۳۴۵)
۲۳ - جلاد (۱۳۴۴)
۲۴ - سه تا بزن بهادر (۱۳۴۴)
۲۵ - سه کارآگاه خصوصی (۱۳۴۴)
۲۶ - زمزمه محبت (۱۳۴۴)
رفیعه مهام، در سال ۱۳۲۲ در تبریز به دنیا آمد و تا مقطع ابتدایی به تحصیلات خود ادامه داد.
او ابتدا در سال ۱۳۴۱ در فیلمهای تبلیغاتی ظاهر شد و پس از آن در سال ۱۳۴۴ با بازی در فیلم زمزمه محبت فعالیت خود را در سینما آغاز کرد.عکس سارا (بازیگر)

سارا (فیلم). سارا فیلمی به کارگردانی و تهیه کنندگی داریوش مهرجویی محصول سال ۱۳۷۱ است. داستان این فیلم از نمایش نامه خانه عروسک اثر هنریک ایبسن الهام گرفته شده است. فیلم سارا در کارنامه سینمایی مهرجویی جزو یکی از بهترین و مهم ترین کارهایش به شمار می آید و از نقطه نظری دیگر در کنار عناوینی همچون بانو، پری و لیلا، یکی از بارزترین فیلم های او در خصوص زنان است.
نیکی کریمی در نقش سارا
امین تارخ در نقش حسام (شوهر سارا)
خسرو شکیبایی در نقش گشتاسب
یاسمین ملک نصر در نقش سیما
حسام برای درمان بیماری اش مجبور است به خارج از کشور سفر کند. سارا همسر او مخارج سفر او را تأمین می کند، اما می گوید که این پول را از محل ارثیه پدرش به دست آورده است. حسام بهبودی می یابد سارا پنهان از چشم شوهرش با کار سخت و مداوم خیاطی سعی می کند بدهی های خود را پرداخت کند. گشتاسب مردی که به سارا کمک مالی کرده است متهم به جعل اسناد شده است و موقعیت شغلی او در بانک دچار مخاطره می شود و از سارا می خواهد از طریق اعمال نفوذ حسام که حالا رئیس بانک شده است در شغلش ابقاء شود. سارا خود نیز می داند که امضای پدرش در اسناد جعل شده چون خود او امضای پدرش را جعل کرده است. وقتی حسام پی به واقعیت امر می برد، در جریان یک نزاع لفظی می گوید که او را لایق زندگی و معاشرت با خود و فرزندانش نمی داند. سارا آزرده از بیرحمی شوهرش در قبال رنجی که خاطرش متحمل شده ناگزیر خانه او را ترک می کند.عکس سارا (فیلم)

سارا (نام کوچک). سارا (به عبری: שרה) نامی برگرفته از زبان عبری می باشد. سارا به معنای شاهزاده خانم و زن بلندمرتبه به کار می رود.سارا در زبان فارسی به معنای خالص و پاک است. در کتاب های مقدس ادیان ابراهیمی، «سارا»، همسر ابراهیم و مادر اسحاق معرفی شده است.
سارا، همسر ابراهیم پیامبر
استفاده گسترده از نام «سارا» به دلیل اهمیت آن برای پیروان ادیان ابراهیمی می باشد. از سارا، همسر ابراهیم در تورات، عهد عتیق، کتاب مقدس و قرآن نام برده شده است.
سارا نامی پرکاربرد در اروپا، آمریکای شمالی، آسیا و بخصوص در خاورمیانه می باشد، بطوریکه در رده 10 نام برگزیده برای نوزادان دختر در جهان به شمار می آید.
در آلمان نازی، یهودیان زن است که به طور معمول یهودی نام بود برای اضافه کردن سارا تا ژانویه 1939 مجبور شدند.

سارا (نام). سارا (به عبری: שרה) نامی برگرفته از زبان عبری می باشد. سارا به معنای شاهزاده خانم و زن بلندمرتبه به کار می رود. در کتاب های مقدس ادیان ابراهیمی، «سارا»، همسر ابراهیم و مادر اسحاق معرفی شده است.
گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

دانشنامه آزاد فارسی

رجوع شود به:ساره

سارا (سینما). فیلمی ساختۀ داریوش مهرجویی در ۱۳۷۱ش. یکی از فیلم های چهارگانۀ کارگردان است که به جست وجو در لایه های پنهان روح آدمی می پردازد و وابستگی های درونی انسان را آشکار می سازد. داستان فیلم دربارۀ زنی است به نام سارا که برای تأمین مخارج بیماری همسرش، حسام، از یکی از همکاران او در بانک به نام گشتاسب کمک مالی می گیرد. گشتاسب که متهم به جعل اسناد شده است و موقعیت شغلی اش در بانک دچار مخاطره می شود از سارا می خواهد از طریق اعمال نفوذ در حسام، که رئیس بانک شده است، بر سر شغلش بماند. پس از این که حسام از ماجرا آگاه می شود ضمن مشاجرۀ لفظی با سارا او را لایق زندگی نمی داند. سارا که می بیند شوهرش به فداکاری او پی نبرده است، آزرده خاطر خانه را ترک می کند. این فیلم برداشتی آزاد از نمایش نامۀ عروسکخانه اثر ایبسن، نمایش نامه نویس نروژی، است.

نقل قول ها

سارا (فیلم). سارا فیلم ایرانی به کارگردانی و تهیه کنندگی داریوش مهرجویی محصول سال ۱۳۷۱ است. داستان این فیلم از نمایش نامه خانه عروسک اثر هنریک ایبسن الهام گرفته شده است.

جدول کلمات

زبده ، خالص

ارتباط محتوایی

مترادفعنبرسارا، مشک، بی غش، خالص ، زبدهمتضادناخالصفرهنگ نام هااسم: سارا ( دختر ) ( عبری ) ( مذهبی و قرآنی ) ( تلفظ: sārā ) ( فارسی: سارا ) ( انگلیسی: sara ) معنی: خالص، ...لغت نامه دهخداسارا. ( ص ) خالص را گویند. ( جهانگیری ) ( رشیدی ) ( غیاث ) ( انجمن آرا ) ( فرهنگ خطی کتابخانه لغت نا ...فرهنگ فارسیزبده، خالص، بی غش، درترکیب مانند:عنبرسارا ( صفت ) خالص بی غش : عنبر اسرا مشک سارا . نام زن ابراهیم پ ...فرهنگ معین(ص . ) خالص ، بی غل و غش .فرهنگ عمیدزبده، خالص، بی غش: زر سارا، عنبر سارا، مشک سارا: چه حاصل زآنکه دانی کیمیا را / مس خود را نکرده زرّ س ...دانشنامه عمومیسارا یا ساره دختر هاران، همسر ابراهیم، شه مادر ادیان ابراهیمی و مادر اسحاق ( پدر یعقوب ) از سلاله پ ...دانشنامه آزادرجوع شود به:ساره wikijoo: سارا سارا ( سینما ) . فیلمی ساختۀ داریوش مهرجویی در ۱۳۷۱ش. یکی از ف ...حل جدولزبده ، خالص
معنی سارا، مفهوم سارا، تعریف سارا، معرفی سارا، سارا چیست، سارا یعنی چی، سارا یعنی چه، زبان عبری، اروپا، آمریکای شمالی، سارا پیلین، سیاست مدار، آمریکایی:آمریکایی ها، فرماندار، ایالت آلاسکا، سارا (فیلم)، سارا تانکردی، سریال فرار از زندان، سارا قدیموا، خواننده، آذربایجانی، سارا رامیرز، مکزیکی، سارا برنات، بازیگر پورنوی:بازیگر پورنو، اسپانیایی:اسپانیایی ها، دارا و سارا جسیکا پارکر، سارا کانر:سارا کانر (نابودگر)، سارا مک لاکلن، ترانه سرای:ترانه سرا، کانادایی، سارا میشل گلر، لالا وارد، نویسنده، تصویرگر، انگلیسی:مردم انگلستان، سارا خوئینی ها، سارا منجزی، سارا کلارک، سارا برایتمن، سوپرانو، متزوسوپرانو، بریتانیایی، سارا شاهی، ایرانی تبار، سارا ایروانی، نقاش، تصویرگر کتاب، سارا پلی، سارا سیدون، سارا چنگ، نوازنده، ویولون، سارا واینتر، استرالیایی، سارا وین کالیز، سارا برنارد، فرانسه، سارا سرودی، دانشگاه عبری اورشلیم، ایران شناسی، سارا شریعتی، دانشگاه تهران، سارا خوش جمال فکری، تکواندوکار، سارا هیوز، پاتیناژباز:پاتیناژ، کلمه سارا، سارا خطیب، سارا همسریابی، سارا فیلم، اسم سارا، سارا خواننده، عکس نوشته سارا، سارا دیبا
برچسب ها: لغت نامه دهخدا، لغت نامه دهخدا با حرف س، فرهنگ فارسی، فرهنگ فارسی با حرف س، فرهنگ معین، فرهنگ معین با حرف س، فرهنگ عمید، فرهنگ عمید با حرف س، گویش ها و لهجه ها، گویش ها و لهجه ها با حرف س، دانشنامه عمومی، دانشنامه عمومی با حرف س، دانشنامه آزاد فارسی، دانشنامه آزاد فارسی با حرف س، نقل قول ها، نقل قول ها با حرف س، دانشنامه کاربران، دانشنامه کاربران با حرف س
کلمه: سارا
کلمه بعدی: سارا ۵۳۳
اشتباه تایپی: shvh
آوا: /sArA/
نقش: اسم خاص اشخاص
عکس سارا : در گوگل
معنی سارا

پیشنهاد کاربران

زبده - خالص - بی آلایش
یکی از اسامی مشترک برای زنان در اقوام قدیم در زبانهای سانسکریت، عبری ، و پارسی بوده است. به شکل گونه گون در متون باستانی آمده، مانند: سارا ، ساره ، زارا ، زهره ، زهرا ، و ساراه. این نام به معنی بیغش و خالص است و گاهی نیز به زنان با چشم و موی سیاه گفته می شده است.
این واژه در اوستایی: سْرَئو srao و به واتای: نامی، نامدار، پرآوازه، سرشناس، معروف، مشهور، زیبا، خوشگل، قشنگ و با ترکیب:سْرَئُیوئَتو srao - yuatu به واتای: ناب، خالص، سخن، گفتار، کلام، حرف، صحبت ناب، خالص، بی آمیختگی آمده است.
خالص پاک راستگو
خالص و پاک
دشت وکوه به زبان کردی.
پاک و زلال به زبان فارسی.
گوهر و دنیا و هستی به زبان هندی .
به بقیه ی زبان ها پرنسس شاهزاده خانم.
ناب. تمیز
زبده، خالص، بیغش ( غالبا با کلمات عنبر و مشک و زر ترکیب می شده ) بیشتر در عربی این معانی رو داشته
در فارسی قدیم به معنی کمیاب و نادر به کار می رفته
مهربان. بخشنده. پاک دل
ناب, خالص, بی غل و غش به زبان فارسی
ریاست طلب پاک و راستگو خالص و بی ریا
پاکدامن وزیباوبی ریاوساده
پاکدامن نام همسر حضرت ابراهیم پرنسس شاهزاده خانم
زیبا، پاک دامن ، زلال ، تمیز
سارا ینی شاهزاده خانم پاک و ناب و معنیه همون ساره. اسم سارا یه اسم بین المللی است ک توی کل دنیا همچین اسمی وجود داره

سارا شاهزاده خانم پاک و زیبا و خالص
رایحه گل
در زبان لری بختیاری به معنی
سا::سایه. آرامش
را::راه. زندگی
سارا::آرامش راه*آرامش دهنده
در راه زندگی *
. سایه راه::سایه زندگی
Sa ra. sa rah
حلال ماه تابان

سارا خالص پاک
مادراسحاق
همسر ابراهیم
شاهزاده خانم
پرنسس و بانو، خوش آب و رنگ
سارا به معنای زیبا وخوش رو میباشد سارا دربیشتر لغت نامه ها خوشبو خالص معناشده کسانی که اسم سارا دارند باید به خود افتخارکنند
اسم خیلی زیبا و البته جذابیه
معنی کلمه سارا از فرشته بودن میاد
اسم زن حضرت ابراهیم ( ع ) و اسم مادر اسحاق
این اسم در کل به معنی بهشتی بودن
وبه معنای ملکه و فرمانروای سرزمینه و این به من خیلی غرور میبخشه حتی در مقابل اسم زیبای کیان
سارا : با ماخذ ترکی
سارای = ساری ( زرد ) آی ( ماه ) = ماه زرد، ماه بدر، ناب ، خالص، نام دختر، سارای ازسیر زنانی که به عنوان سمبل زن عفیف و با غیرت ترک در تاریخ جاودانه مانده است.
اسم منم سارا هست . به نظر من اسم سارا یعنی: ملکه، پادشاه، زیبا ، بی ریا ، ساده ، مهربان ، بخشنده و. . . اسم سارا بین المللی است ❤
سارا دختری پاک دامن مهربان بخشنده کم یاب
منم اسمم ساراست ولی هرچی تو اینترنت گشتم معنی واقعی اسم سارا رو ندونستم معنی باید یک کلمه باشه نه صدتا من اینارو پیدا کردم
شاهزاده خانم . ناب. خالص. بی ریا. مادراسحاق. همسر حضرت ابراهیم و. . .
معنی اسم سارا به معنی خالص وپاک ودر ترکی به معنی شاهزاده خانم آمده است
خنده رو - زیبا - پاک
سارا یعنی شاهزاده
خالص بدون ناپاکی صاف و صادق
زیبا روی
سارا. یعنی. شاهزاده
یعنی کل خشبو بهترین گل خشبو در جهان شناخته شده است
این اسم اسم قشنگیه معنیش هم قشنگه ولی یه جا شنیدم که انگار درست نیست این اسم رو بیشتر از این روی بچه گذاشت چون یه قومی اومدن اسم ساره اسم عربی با سرا اسم مسیحی قاطی کردن شده سارا که معنی ش هم قشنگ نیست و تاثیر بد داره البته نمیخوام کسیو ناراحت کنم ولی به نظرم معنی ای که قرار دادن اینجا درست نیست و البته من یه عالمه آدم رو میشناسم که اسمشون ساراست و خیلی قشنگ نیست کاراشون ولی یه عالمه دیگرو هم میشناسم که خیلی مهربون و صادقن.
لطفا اطلاعات خودتون رو زیاد کنید هاجر مادر اسماعیل بود نه ساره.
فکر میکنم به نیت زبون این اسم هم بستگی داره. مثلا سارا ی کردی قشنگه یا فارسیش. خواهش میکنم از پیام هام ناراحت نشید.
سارا یعنی خالص
هاجر مادر اسماعیل
و سارا مادر إسحاق

سارا یعنی شاهزاده خانوم هم معنی اسم خودمه * - *
سارا در اصل سارای می باشد
ساری آی=زرد ماه=ماه زرد، ماه تابان
داستان "سارای"و "خان چوبان"در ادبیات فولکلور اذربایجان معروف است
سارا به معنی شاهزاده خانم
سارایعنی پا ک دامن
سارا یعنی مهربان، بخشنده، مثل آب زلال. خالص وبی ریا. . .
سارا یعنی شاهزاده . ناب . اسم من سارا هست . واین اسم در تمام دنیا یافت میشه مخصوصا در بین مسیحی ها
سارا یعنی با صفا ارزوی همه
پاکدامن شاهزاده ای زیبا

سارا یعنی بی غل و غش، پاک و خالص
ملکه، زن پاکدامن، شاهزاده خانم
نکته:
ریشه نام سارا، عبری است. ملیت های مختلف با گویش های متفاوت، این نام را می پسندند و همین عامه پسند بودنش، این نام را در ردیف نام های بین المللی و محبوب قرار داده است. همچنین از لحاظ آواشناسی، دارای دو هجای خوش آواست که در هر زبانی به آسانی تلفظ می شود.
🌸خالص ، پاکـــ ، خوشبو و. . . 🌸
*اسمی ساده و خوب اما بسیار قدیمی و تکراری*
شاهزادیه ناب پاک وخالص وزیباروی ومهربان ۱ دونه باشه ساراباشه
سارا از نظر لغوی به معنی خالص و ناب است وبا کلماتی مثل عنبر و زر می اید زر سارا ویا عنبر سارا امثلا در این شعر چه حاصل زانکه دانی کیمیارا مس خود را نکردی زر سارا ولی نام سارا به معنی شاهزاده ی من یا شاهزاده خانم هستبه نظر من سارا اسم کاملیه هم معنی خیلی زیبایی داره وهم اوای زیبایی
معنی اسم سارا:بی غش, خالص, ناب, نام همسر حضرت ابراهیم, شاهزاده خانم, پاک رو, راستگو, زیبا, نامی بین المللی, نامی زیبا و محبوب
به نظر خودم اسم قشنگیه و اسممو خیلی دوست دارم
سارا ی ملکست ملکه ی آبادانی شهر آبادان ، نه منظکر آبادانی آبادی و این چیزاست درضمن ریشه اسم ساره عربی سارا آمریکایی یا انگیلیسه فک کنم
سارا ریشه عبری دارد ولی در زبان کردی و لری به معنای دشت وصحرای خوش آب و هوا است. معنی اسم خودم یعنی جوانمرد.
سارا یک اسم بین المللی است و در تمام کشور ها همان سارا صدا میشود
مهربان، دلسوز، خوش قلب وحساس
نام سارا مثل نام هاے دیگر کامل و زیبا بوده ، نام خویش هم ساراست و عاشق این اسم کوتاه و با معنی هستم
سارا یک نام بین المللی به معنی: شاهزاده خانم
، دختر زیبا، پرنسس هست
سارا ، از زیبا ترین نام های دخترانه که در تمام دنیا از اون استفاده میشه
ساره - >عربی
سارا - >آمریکایی
هردو یک معنی میدن اما سارا قشنگ تره😊

اسم دختر شاهزاده اشتباه است معنی سارا زن چشم سیاه است

سارایعنی اب زلال آب روان تمیزی پاکی ویک اسمی که درهمه جهان ازکردوترک فارس عرب واروپاوامریکا روسیه هست ریشه عبری دارد
سارا یعنی زیبا پاک دامن مهربان دلسوز
پاک دامن نجیب نجابت رو
سارا=سجاد
1
1
1

سارا یعنی ذبده، خالص و پاک، اسمی بین المللی، اسم خودم هم سارا هستش و مادرم ۳۳ سال پیش این اسم انتخاب کرده خیلی اسمم رو دوست دارم
سارا در فرهنگ لغت فارسی به معنای بی آلایش و بی غل و غش هستش
ولی جایی در بین اسم های معروف انگلیسی نوشته بود و من به این افتخار می کنم
اما اسم دومم هیلدا هست و خیلی دوسش دارم


سارا ، خاص ، شاهزاده ، کوه و دشت ، ناب ، خالص
منم اسمم سارا است و سارا یک اسم بین المللی است
سارا یعنی پاکدامن وزیبا💜یعنی پرنسس👑 اسم من هم سارا است💎
بسیار اسم زیبایی است که برای نوزاد یک روزه تا خانم صد ساله مناسب است، وهر کس این نام را دارد به مانند معنی نامش رفتار کند، به معنی خالص، بی غل و غش. زبده.
مانندمرواریددرصدف♥♥♥♥♥♥
سارا یعنی صادق 😎
اسم سارا یعنی شاهزاده خانم به نظر من زیباترین اسم سارا هستش و این اسم بین المللی هست و کسانی که این اسم رو دارن باید به خودشون افتخار کنند درضمن خیلی جذابن⁦♥️⁩⁦♥️⁩
سارا ریشه عبری داره
وبه عربی ینی پاک و زیبا وراستگو
به ایرانی ینی شاه دخت
و اسمی بین المللیه وبه اینگلیسی ینی پرنسس یا از مقامات بالا و اسمی ساده و شیکیه👌
افتخار میکنم ک این اسمو دارم
در ضمن دوستانی ک میگن اسم تکراریه
پادشاه عبری 190سال پیش این اسمو رو دخترش گذاشت ( ساره ) ودر برار اسم های دیگه نوپا هستش
🌈⚡
به نظر من سارا اسم زیبا و دلنشینی است خیلی اسم معروف و جذابی است و در کشور های خارجی مخصوصا آمریکا پر طرفدارترین اسم شده و به خودم وبه اون کسانیکه سارا هستند افتخار میکنم
سارا به معنای راستگو ووفادار ، زیبا وخوش چهره است
سارا یعنی شاهزاده زیبا رو و پاکدامنمعنی اسم سارا:
( ( بی ریا، پاک، خالص، بی گناه، شاهزاده خانم ) )
سارا راست گو و مهربان
سارا یعنی پاک و صبور
این نام در هر زبان دارای یک چم ویژه خودش است
در ترکی به چم ماه زرد
در لری به چم سایه راه
و در پارسی به ساخته بر دو واژه سار=سر آ ( پسوند نسبت ) مانند واژه های زیبا مانا دارا پایا توانا دانا تنها رانا گویا بینا و . . . پس سارا در پارسی به چم سرا یا کسیست که فرمانده و سردار است
شعرم درباره اسم سارا رو تقدیم می کنم

نَباف به دست کَس موهایت را
که زُلفانَت اَرج دهنده یِ باد است
نگیر از من آن دِلِ سارا یَت را
که دنیا با چشمانَت در تضاد است

( پیمان کریمی )
سارا : ترکی قوت و جسارت
سارا. . . . . . .
بنظرم هیچ کلمه ای برای توصیف این اسم وجود نداره
یا شایدم من نمیتونم چیزی رو پیدا کنم
ولی میدونم همه ی ادمها و مخصوصا جنس زن و دختر پاکن
چه اسم سارا باشه و چه نباشه تاثیری روی شخصیت ادمها نمیزاره
این ادمهان که کاری میکنن که شخصیتشون با اسمشون عجین باشه
ولی. . . . . .
من اسم سارا رو به هر اسمی ترجیح میدم چون عاشق این اسمم و کلمه ای رو نمیبینم که در حد این اسم باشه و بتونم باهاش این اسم رو توصیف کنم
البته این نظر شخصی منه و هرکی ینظری داره و من به نظر همه احترام کامل رو میزارم و همین انتظار رو هم دارم
( سارا یعنی پاک، البته هر کشوری یه معنی خاصی داره و لینجوری بخوایم بگیم هزاران معنی زیبا داره، و هیچ جا نخوندم که معنی بدی داشته باشه همیشه معنی زیبایی داشته، البته همه ی اسم ها همینن )
سارا
1 - خالص، بی آمیختگی؛ 2 - ( اَعلام ) نام همسر حضرت ابراهیم ( ع ) و مادر اسحاق ( ع ) .
هو
سارا نامی دخترانه هست که در سراسر جهان از ان استفاده میشود، ولی ریشه ای عبری _ یهودی دارد.
نام: سارا
نوع: دخترانه
ریشه: عبری
معنی: پاک و خالص
متضاد: ناخالص
نام مادر حضرت اسحاق. پاکدامن و بی ریا و غل و غش. . . اسم بین المللی. . وافتخار میکنم ک اسمم ساراست. . .
یه نکته ی جالب تو زبان کره ای پیدا کردم:
사라 :سارا با تلفظ sala
사랑 : عشق با تلفظ salang
البته ng اخر تو تلفظ مشخص نیست.
میتونید برای شنیدن تلفظش تو گوگل ترنسلیت بزنید: )
پاک -
خالص
سارا
ریشه اسم :پارسی
به معنای دشت و صحرا
از ایران باستان به همه جهان رفته و دوباره به ایران برگشته و ریشه پارسی باستانی دارد نو عبری یا هر زبان دیگری

خالص و بی باک
سارا یعنی مهربانی
یعنی بی کینه ، خندان رو
سارا یعنی دلرحم وبخشنده
سارا یعنی دل روشن و پاکدامن
سارا یعنی بی اهمیت به بدی ها ، زود رنج فراموش کار از بدی ها

سارازیباترین اسم جهان شاهزاده خانم پاک دامن ریاست طلب مهربان همسر حضرت ابراهیم ( ع ) و. . . . . .
به نظر من سارا یعنی مهربان♡زیبا♡و یکی یه دونه پدر♡
سلام به نظرم سارا به معنی پاک ، خالص و مهربان و پرنسس است
سارا یعنی کمیاب ، شاهزاده
سارا یعنی پاکدامن و زیبا به معنی پرنسسه اسم منم سارا هست واقعاََ اسم قشنگیه😍
دختری عالی ناب فوق العاده پرنسس حساس خلاصه بگم یه ساراتو زندگیت باشه غم نداری
سارا یکی از بهترین دوست های منه و من افتخار میکنم که دوستی به این اسم دارم
سارا یکے از زیباترین اسم ہاست. .
سارا اسمے بین المللے ہست کہ طرفداراے زیادے دارہ. .
من خودم اسمم ساراست و افتخار ہم مے کنم. .
سارا به معنای شاهزاده ، ملکه ، زیبا و خالص ، است. درسنسکریت سارا به معنای گوهر ، هستی و وجود معناشده است و سارا یک اسم بین الملی است ودرهمه کشور ها به همان نام تلفظ میشود ، سارا یک اسم بسیار زیبا، تک و باکلاس است و برای هر سنینی مناسب است .
صاف و ساده و بی گنا
شاهزاده پاک دامنی. خالص. ناب . کمیاب

هر کی اسمش ساراست بدونه که خوشبخت ترین آدم دنیاست.
سارا به معنی، شاهزاره، پرنسس، قهرمان، بخشنده، تمیزوعزیز است.
حسودا هم برن بمیرند
اسم سارا معنای پاک و معصوم هم میده و این اسم یک اسم بین المللی هم هست
من اسمم سارا هست و عاشق اسمم هستم سارا به معنی پاکی ها
سارا:
دکتر کزازی در مورد واژه ی "سارا " می نویسد : ( ( سارا که اگر در پهلوی به کار رفته بود ساراگ sārāg می توانست بود ، به معنی ناب و سره است و ریختی دیگر از " سره " ، ساخته شده از "سر/ ه " و یا "سار/ا " پساوند را در " سره " و " سارا " با پساوند در " گونه " و " گونا " می توانیم سنجید . گونا ریختی است دیگر گونه و در معنی با آن برابر . ) )
( ( به پای اندرش مشک سارا بدی
روان بر سرش چتر دیبا بدی ) )
( نامه ی باستان ، جلد اول ، میر جلال الدین کزازی ، 1385، ص 358. )

صاف و ساده
خالص وخوب
کمیاب و ناب
شاهزاده ی زیبا
وهمه ی زیبایی های دنیا که برای ما به زبان نمی یاد
سارا به معنی شاهزاده پاک دامنی ، ملکه ی پاک دامنی ، شاهزاده ، خالص ، گرانبها ، ناب ، کمیاب هست
اسم بین المللی هست و در همه جای دنیا محبوبیت داره
و یکی از اسم هایی هست که هرساله بین ده اسم محبوب جهان هست
سارا ریشه اصلیش عبری نیست اصلا
ریشه ش فارسیه ریشه پارسی باستانی داره
از ایران به جاهای دیگه رفته

سارا یعنی پاک دل مهربان زیبا پاکدامن
من اسمم ساراست امااین که میگی سارا انسان نیست مااسممون ساراست چیکاره به شقصیتمون داره فقط اسممون ساراست خودمون آدمیم اسممون که سارانبوده مامان بابامون گوزوشتن یعنی آدم نیستیم تازه خودانحاکه اسمشون ساراست بایداطرافیانشون ارومشون کنه

سارا یعنی مهربان زیبا قشنگ کلا اسم سارا زیبا و پر معنی هست
پرنده ای بی غش و خوش آواز
خدا ترسان ، شاهزاده خانم ، پاک ، اسمی بین المللی که ریشه در انگلیس دارد
سارا اسمی تکراری نیست 😐
سارا یعنی پرنسس 🤩😍❤️
سارا زیباترین نام دنیا است و نمی توان معنی های زیلایش را توصیف کرد. سارا یعنی پرنسس. 🤩❤️
سارا بهترین نام کسی هم نمیتونه بگه این نام زیبا نیست این نام زیبا رانمیشود توصیف کرد.
از این به بعد هر کی اسمش سارا است نگید سارا بگید پرنسس یا پرنسس سارا.
خر کی اسمش سارا است پیشنهاد میکنم کارتون پرنسس سارا کورو را تماشا کنید و مهربانی های او را ببینید. سارا یعنی پرنسس، مهربان، زیبا و واقعا واقعا واقعا هم زیبا ❤️😍
سارا نامی زیباتر از گل و شکوفه 😍🤩💖
سارا یعنی پرنسس ❤️ یک پرنسس واقعی که تاج روی سرش است. هر کی سارا است بدونه سارا نیست اون یک پرنسسه، پرنسس های زیبا، پرنسس. سارا یعنی پرنسس 🤩🤩🤩🤩🤩❤️❤️♥️♥️😍
من خودم سارا هستم 😍 سارا یعنی پرنسس. سارا ها شما یک پرنسس هستید و فقط یک دونه اید ❤️🤩

سارا پرنسسه ❤️😍یک پرنسس مهربون و خوش اخلاق و بسیار زیبا. سارا زیباترین نام جهان 🤩🤩🤩🤩
سلام پرنسس ها
بله سارا یعنی پرنسس ❤️😊😍
ریشه ی واژه ی #سارای در ترکی به معنی دربار ، و #سرای در فارسی ✅

متن زیر را بخوانیم : ( نقل قول است )
/~ Fa sarāy سراى kapalı b�y�k mek�n, konak, �zellikle h�k�mdar konağı << OFa srād/srāh a. a. /

این ریشه یابی مضحک این واژه است فقط قصد یک طرفه در دزدی کلمات را دارند. ♦️

سارای از سارماق یا سرمک به معنی پهن کردن گستردن ، پوشیدن، خود را پوشیدن در مقابل دشمن
از این تفسیر معنی دربار یا خانه را گرفته است جایی که گسترده شده است یا پوشیده شده است مربوط به حفاظت است.
بعضی سری از کلمات در تمامی ملل مشترک هستند و هیچ ترکی نمی تواند بگوید که "ام" در عربی از ترکی "آنا" گرفته شده است، این دسته کلمات در تمامی زبان ها مشترک اند.
سارا یعنی شاهزاده پاک دامنی
پاک، راستگو، مهربان، باهوش، نام ایرانی😍😍
LoveSara
پاک، مهربان، راستگو، باهوش
" ( به معنی پاڪـ دل راستگو ) "
عشقہ اسم سارا
من خودم اسمم سارا هست افتخار میکنم که خانواده ام اسممو گذاشتن سارا☺
ریشه ی اسم عبری و یهودیه. بی ریا و پاک و به زنان زیبا ی چشم ابرو مشکی هم میگفتن.
سارا به معنی خالص و بی امیختگی است.
سارا : سارای = ساری ( زرد ) آی ( ماه ) = ماه زرد، ماه بدر، ناب ، خالص، نام دختر، سارای ازسیر زنانی که به عنوان سمبل زن عفیف و با غیرت ترک در تاریخ جاودانه مانده است. ( آپاردی سیل لر سارانی . . بیر اوجا بویی لی بالانی. . )
سارا : سارای = ساری ( زرد ) آی ( ماه ) = ماه زرد، ماه بدر، ناب ، خالص، نام دختر، سارای ازسیر زنانی که به عنوان سمبل زن عفیف و با غیرت ترک در تاریخ جاودانه مانده است.
مشاهده پیشنهاد های امروز

معنی یا پیشنهاد شما