برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1597 100 1
شبکه مترجمین ایران

زبان های رسمی اتحادیه اروپا

زبان های رسمی اتحادیه اروپا در دانشنامه ویکی پدیا

زبان های رسمی اتحادیه اروپا
در اتحادیه اروپا ۲۳ زبان رسمی شناخته می شوند که چون چندین کشور دارای زبان مشترکی هستند، تعداد زبانهای رسمی، کمتر از تعداد کشورهای عضو اتحادیه است. قوانین و مصوبات پارلمان اروپا، به تمام زبانهای رسمی اتحادیه اروپا منتشر می شوند. در اجلاسها، هر کدام از نمایندگان پارلمان این حق را دارد که به هر یک از زبانهای رسمی که او با آن بیشتر آشنائی دارد صحبت کند. همزمان، سخنان او به سایر زبانهای رسمی اتحادیه ترجمه می شوند. در اتحادیه اروپا تعداد کثیری مترجم شفاهی و کتبی شاغل هستند. دایره ترجمه کتبی پارلمان اروپا، بزرکترین دایره امور اداری پارلمان است. نزدیک به یک سوم از کلیه کارکنان اداری پارلمان، کارشان در ارتباط با زبانهای رسمی یادشده می باشد.
European Union website
برای صرفه جوئی در وقت و هزینه ها، تمام انتشارات اتحادیه به همه زبانهای رسمی ترجمه نمی شوند. کمیسیون اروپا در عمل فقط از سه زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی استفاده می کند. در پارلمان اروپا، اوراق و اسناد مربوطه، با توجه به نیازهای نمایندگان، فقط به زبانهای مورد لزوم آنها ترجمه می شوند. اما تمام اتباع اتحادیه اروپا می توانند با هر یک از نهادهای اتحادیه با هر زبان دلخواه خودشان ارتباط برقرار کنند؛ و آن نهاد باید به آنها به همان زبان پاسخ دهد.
این زبان ها از طرف اتحادیه اروپا به عنوان زبان های رسمی این اتحادیه انتخاب شده اند.
و بزودی زبان های ترکی و گرجی از طرف گرجستان و ترکیه نیز به این لیست در راستای پیوستن گرجستان و ترکیه به اتحادیه ی اروپا اضافه خواهد شد.
عکس زبان های رسمی اتحادیه اروپا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زبان های رسمی اتحادیه اروپا   • مفهوم زبان های رسمی اتحادیه اروپا   • تعریف زبان های رسمی اتحادیه اروپا   • معرفی زبان های رسمی اتحادیه اروپا   • زبان های رسمی اتحادیه اروپا چیست   • زبان های رسمی اتحادیه اروپا یعنی چی   • زبان های رسمی اتحادیه اروپا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زبان های رسمی اتحادیه اروپا

کلمه : زبان های رسمی اتحادیه اروپا
اشتباه تایپی : cfhk ihd vsld hjphndi hv,~h
عکس زبان های رسمی اتحادیه اروپا : در گوگل

آیا معنی زبان های رسمی اتحادیه اروپا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )