برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1555 100 1
شبکه مترجمین ایران

زبان سائورون

زبان سائورون در دانشنامه ویکی پدیا

زبان سائورون
زبان سائورون یا دهان سائورون یک شخصیت داستانی در رشته افسانه های جان رونالد روئل تالکین در سرزمین میانه است. او در ارباب حلقه ها:بازگشت پادشاه به هنگام باز شدن دروازه های سیاه موردور به عنوان فرستاده ویژه سائورون حضور یافت. او به نژاد نومه نوری های سیاه تعلق دارد. او هنگام جنگ با ارتش غرب در مقابل دروازهٔ سیاه موردور آراگورن و گندالف را متقاعد می کند تا پیروزی سائورون در سرزمین میانه را بپذیرند. وقتی که گندالف پیشنهاد او را رد می کند زبان سائورون تمام ارتش موردور را به سمت آن ها حمله ور می کند. همچنین او به عنوان ستوان باراد-دور نیز شناخته شده است، او به سائورون برای بسیاری از سال های عمر خود خدمت کرد و جادوی سیاه را آموخت اما نام خود را فراموش کرد. زبان سائورون تا ملاقاتش با آراگورن و گندالف ۶۸ سال به سائورون خدمت کرده بود. زبان سائورون ممکن است بیش از ۳۰۰۰ سال سن داشته باشد. این بعید است که هیچ مرد فانی بتواند به مدت طولانی زنده بماند و همچنین تالکین به صراحت می گوید که او یک شبح نیست بلکه یک انسان زنده است.
ظاهراً زبان سائورون تأثیر گرفته از کتاب مقدس است. شخصیت آن منطبق بر شرح نبی کاذب در مکاشفه یوحنا است که با کلمات متکبر و کفرآمیز صحبت می کند، و پیشنهاد دهان برای صلح در بردگی است که با فرانسه ویشی تحت اشغال آلمان مقایسه شده است.
در فیلم ارباب حلقه ها:بازگشت پادشاه زبان سائورون با صدای دان مسیک حضور یافت، اما او در نسخه سینمایی فیلم حضور نداشت زیرا که صحنه حضور او جز حذفیات فیلم ارباب حلقه ها بود. او در فیلم با کلاهی بر روی سرش که فقط دهان فاسد و لب های ترک خورده اش نمایان است به آراگورن و گندالف با نشان دادن زره فرودو بگینز و با اشاره به اسارت او (که این گونه نبود) به آراگورن و گندالف پیشنهاد عقب نشینی و پذیرفتن پیروزی سائورون را به آن ها می دهد ولی آراگورن با شمشیر سر او را از بدنش جدا می کند و او را می کشد.
عکس زبان سائورون


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

زبان سائورون را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زبان سائورون   • مفهوم زبان سائورون   • تعریف زبان سائورون   • معرفی زبان سائورون   • زبان سائورون چیست   • زبان سائورون یعنی چی   • زبان سائورون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زبان سائورون

کلمه : زبان سائورون
اشتباه تایپی : cfhk shm,v,k
عکس زبان سائورون : در گوگل

آیا معنی زبان سائورون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )