ریکاوری

شبکه مترجمین ایران

دانشنامه عمومی

ریکاوری (بهبودی) یا واحد مراقبت پس از بیهوشی (به انگلیسی: PACU) به منظور پایش و مراقبت از بیماران در حال بهبود از آثار فوری فیزیولوژیک بیهوشی و جراحی طراحی و مجهز شده است. برای ارائه خدمات مطلوب این بخش باید به امکانات مانیتورینگ و احیای بیماران مجهز باشد و به طور هم زمان باید یک محیط آرام بخش برای فرایند به هوش آمدن بیماران فراهم کند.
شرح حال بیمار
وضعیت پزشکی، بیهوشی و جراحی بیمار
پرستار بیهوشی با ورود بیمار به این واحد جزئیات کامل را به پرستار ریکاوری منتقل می کند. این موارد شامل:
در این بخش باید توجه خاصی به وضعیت اکسیژن رسانی (پالس اکسی متری)، تهویه (فرکانس تنفس، باز بودن راه هوایی، کاپنوگرافی) و گردش خون بیمار (فشارخون و ضربان قلب) شود. تمام علائم حیاتی در فواصل زمانی ۱۵ دقیقه ای ثبت می شوند.
انواع مختلفی از اختلالات فیزیولوژیک که سیستم های متعدد را درگیر می سازند باید در طی دوره اقامت بیمار در ریکاوری و حین بازگشت بیمار از فاز بیهوشی و جراحی تشخیص داده شده و درمان شوند. تهوع و استفراغ، نیاز به حمایت راه هوایی فوقانی و بالا رفتن فشارخون (هایپرتانسیون) از جمله شایعترین عوارض ایجاد شده می باشند.

ریکاوری (آلبوم). ریکاوری(به انگلیسی: Recovery) هفتمین آلبوم استودیویی رپر آمریکایی امینم است که در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۰ منتشر شد.
وبگاه رسمی
Recovery در متاکریتیک
خرید ویرایش لوکس از آیتونز
خرید ویرایش استاندارد از آیتونز
خرید ویرایش استاندارد از آمازون
این آلبوم در هفته اول فروشش در آمریکا ۷۴۱٬۰۰۰ نسخه فروش رفت و بزرگ ترین فروش را در هفته اول در سال ۲۰۱۰ رقم زد (تا انتشار آلبوم تیلور سویفت که بیش از ۱ میلیون در هفته اول فروخت). ریکاوری برای هشت هفته در چارت های آمریکا و بریتانیا اول بود. این آلبوم در کشورهای دیگر هم موفق بود و فروش کرد وتا به حال ۴٬۰۰۰٬۰۰۰ نسخه در آمریکا و بیش از ۵٬۸۰۰٬۰۰۰ نسخه در به صورت جهانی فروش داشت که پر فروش ترین آلبوم سال ۲۰۱۰ نام گرفت و امینم را تنها هنرمندی ساخت که لقب پرفروش ترین آلبوم سال را برای ۲ بار کسب کرده است. همچنین تا به حال این آلبوم پرفروش ترین آلبوم دیجیتالی (فقط فروش دیجیتالی و دانلود)نیز لقب گرفته.این آلبوم موفق به برنده شدن جایزه گرمی بهترین آلبوم رپ سال و بهترین اجرای رپ برای تک آهنگ نترس هم شد ولی بر خلاف پیش بینی ها نتوانست جایزه آلبوم سال را بگیرد. که این حقیقت به دلیل این که امینم بیشترین تعداد نامزدی را قبل از اهدای جوایز داشت و فقط موفق به بردن ۲ جایزه در قسمت های اختصاصی هیپ هاپ از ۸ نامزدی خود شد جنجال های زیادی را برانگیخت که حتی یکی از نویسندگان نیویورک تایمز از سو استفاده گرمی از محبوبیت امینم برای جلب تماشاگر نوشت.عکس ریکاوری (آلبوم)

ریکاوری (مجموعه تلویزیونی). این سریال در شبکه نمایش خانگی پخش خواهد شد. کارگردان این سریال بهادر اسدی است و بازیگرانی از جمله پوریا پورسرخ، شبنم قلی خانی، هومن برق نورد، مجید واشقانی، مریم معصومی، نگار عابدی، شیوا طاهری، یاشار هاشم زاده و … در این سریال به بازی می پردازند.نبو
سریال ریکاوری قرار بود از ۲۸ آبان ماه سال ۹۷ به شبکه نمایش خانگی بیاید اما بنابه مخالفت سرمایه گذار آن دکتر سیدجوادحسینی توزیع آن صورت نگرفت. این سریال از ابتدای تیرماه 98 یکشنبه ها از شبکه نمایش خانگی پخش خواهد شد.
تهیه کننده:جمال گلی
کارگردان:بهادر اسدی
گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

پیشنهاد کاربران

هوالعلیم

ریکاوری :باز آوری؛ تجدید حیات؛ آغازی دوباره. . . .
ریکاوری: [ اصطلاح بدن سازی ) زمانی که تمرینی انجام می دهید، به نقطه ای می رسید که به چندین ثانیه یا دقیقه احتیاج پیدا می کنید تا کمی استراحت کنید. به این زمان، اصطلاحا دوره ی ریکاوری می گویند که معمولا بین ۳۰ ثانیه تا چند دقیقه طول می کشد.
http://fitnessmagazine. ir

ریکاوری =بازیابی، بازوَرزی
مشاهده پیشنهاد های امروز

معنی یا پیشنهاد شما