برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1614 100 1
شبکه مترجمین ایران

روان شناسی نظامی

روان شناسی نظامی در دانشنامه ویکی پدیا

روان شناسی نظامی
روان شناسی نظامی، تحقیق، طراحی و اجرای تئوری های روان شناسانه و داده های تجربی در مورد ادراک، پیش بینی و عکس العمل های دوستانه یا خصمانه ای است که می تواند برای پیشبرد عملیات نظامی، تهدیدآمیز یا بالقوه خطرناک باشد.این رشته برای اولین بار در ایران در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در سال 88 پس از تصویب در وزارت بهداشت تاسیس و به پذیرش دانشجو در مقطع Ph.D پرداخته است. طبق اساسنامه، فارغ التحصیلان این رشته در سه بخش پژوهش، آموزش و رواندرمانی مهارت لازم را کسب مینمایند.
روان شناسی نظامی از زیرشاخه های روان شناسی بالینی تشکیل شده و به عنوان ابزاری در خدمت عمل نظامی است و بحران می توانند با کمک آن با تنش های ناشی از جنگ بهتر مقابله کنند و در عین حال با استفاده از اصول روان شناسی می توانند تعادل نیروی دشمن را برهم بزنند و پیروزی را ساده تر بدست بیاورند.
تمام تنش ها و بیماری های روانشناختی که در روانشناسی نظامی به نظر می رسند فقط خاص ارتش نیست. اما به هرحال، سربازان تمایل دارند ترکیبی از آن ها را با تنشهای کلی تداخل دهند. پس از آن روانشناسی نظامی با آگاهی از جنبه های نظامی و روانشناسی به بررسی این ترکیب منحصر به فرد از تنش ها می پردازد. این تنش ها شامل اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، گناه، مشکلات خانوادگی همسر سرباز، کابوس و بازگشت و تداعی گذشته، و بسیاری دیگر است. روانشناسی نظامی برای مشاوره دادن و درمان این استرس ها و خستگی پرسنل نظامی یا خانواده های آن ها و همچنین درمان آسیب های روان شناختی به کار گرفته می شود.
عکس روان شناسی نظامی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

روان شناسی نظامی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی روان شناسی نظامی   • مفهوم روان شناسی نظامی   • تعریف روان شناسی نظامی   • معرفی روان شناسی نظامی   • روان شناسی نظامی چیست   • روان شناسی نظامی یعنی چی   • روان شناسی نظامی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی روان شناسی نظامی

کلمه : روان شناسی نظامی
اشتباه تایپی : v,hk akhsd kzhld
عکس روان شناسی نظامی : در گوگل

آیا معنی روان شناسی نظامی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )