برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1378 100 1

راسکو آربوکل

راسکو آربوکل در دانشنامه ویکی پدیا

راسکو آربوکل
راسکو آربوکل (به انگلیسی: Roscoe Arbuckle) (زادهٔ ۲۴ مارس ۱۸۸۷ - درگذشتهٔ ۲۹ ژوئن ۱۹۳۳) مشهور به فَتی آربوکل (آربوکل چاقه)، هنرپیشه و کمدین اهل ایالات متحدهٔ آمریکا بود. نخستین فیلم او کلینیک است.
قماربازان (۱۹۱۴)
تانگو تانگل (۱۹۱۴)
دستگیره قلعی چاقالو (۱۹۱۵)
مون شاین (۱۹۱۸)
عشق (۱۹۱۹)
آربوکل، که به دلیل چاق بودنش معروف به «فَتی آربوکل» (آربوکل چاقه، آربوکلِ چاقالو) بود، درحالی که در اوج محبوبیت و شهرت به سر می برد، در ۱۹۲۱ به اتهام برگزاری یک مهمانی بی بندوبار و قتل یک نوستاره به نام ویرجینیا رَپی، که از مهمانان بود، با رسوایی بزرگی مواجه شد. دادگاه او را تبرئه کرد، ولی حکم دادگاه کمکی به ادامهٔ موفقیتش نکرد.
او با نام راسکو کانکلینگ آربوکل (Roscoe Conkling Arbuckle) به دنیا آمد. پیش از ورود به دنیای نمایش و بازی در کارناوال ها و نمایش های وودویل، دستیار لوله کش بود. در سال ۱۹۰۸ به خدمت کمپانی سلیگ پالی اسکوپ درآمد و به خاطر برخورداری از چهره ای کودکانه و هیکلی چاق، به عنوان سیاهی لشکر در بسیاری از کمدی های یک حلقه ای بازی کرد. در ۱۹۱۳ به گروه کیستون مک سنت پیوست و دیری نپایید که با لقب «فَتی» (چاقالو) و ارتقای نقش هایش، با ستارگانی مثل میبل نورماند، فورد استرلینگ، چستر کانکلین، و چارلی چاپلین در مجموعه ای از کمدی های کوتاه هم بازی شد. سه سال بعد، نوشتن و کارگردانی فیلم های خودش -و همین طور کمدی های دیگران- را نیز به عهده گرفت. طی همین مدت، به یکی از مشهورترین شخصیت های هالیوود بدل شد و در ۱۹۱۷ همراه با جوزف ام. شنک کمپانی فیلم سازی «کمیک فیلم» را تأسیس کرد.
پس از تأسیس این کمپانی، فعالیت هایش را همچنان با موفقیت ادامه داد و حتی زمینهٔ آغاز به کار باستر کیتون را در سینما فراهم ساخت.
عکس راسکو آربوکل


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

راسکو آربوکل را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی راسکو آربوکل   • مفهوم راسکو آربوکل   • تعریف راسکو آربوکل   • معرفی راسکو آربوکل   • راسکو آربوکل چیست   • راسکو آربوکل یعنی چی   • راسکو آربوکل یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی راسکو آربوکل
کلمه : راسکو آربوکل
اشتباه تایپی : vhs;, Hvf,;g
عکس راسکو آربوکل : در گوگل

آیا معنی راسکو آربوکل مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )