برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1362 100 1

رادیو بین المللی چین

رادیو بین المللی چین در دانشنامه ویکی پدیا

رادیو بین المللی چین
رادیو بین المللی چین CRI (中国国际广播电台) در ۳ دسامبر سال ۱۹۴۱ میلادی تأسیس شد. این رادیو هدف از تأسیس آن را بالا بردن درک و دوستی متقابل چین با مردم کشورهای دیگر جهان اعلام کرده است. رادیو بین المللی چین روزانه ۲۹۰ ساعت برنامه به ۴۳ زبان برای سراسر جهان پخش می کند که شامل اخبار، امور جاری و موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی و فنی است. این رادیو در عین حال یک بخش فارسی هم دارد. بخش فارسی رادیو بین المللی چین در ۱۵ اکتبر سال ۱۹۵۷ تأسیس شده است. رادیو بین المللی چین به غیر از اخبار چین و جهان، برنامه های گوناگونی مانند حوادث بین المللی، حوادث چین، رویدادهای اقتصادی چین، اقلیت های چین، برترین های چین، گردشگری در چین، جهان ورزش، صندوق پستی شنوندگان دانشنامه چین، حکایت ها و لطایف، جامعه و زندگی، موسیقی، آموزش زبان چینی و فرهنگ چین دارد.
رادیو بین المللی چین
همشهری آنلاین
رادیو چین، بخش فارسی: مروری بر تاریخ بخش فارسی رادیو بین المللی چین در ۵۵ سال گذشته، ۱ آوریل ۲۰۱۲. بازدید: ژوئن ۲۰۱۲.
در ۱۵ ماه اکتبر سال ۱۹۵۷ میلادی، پخش برنامه های این بخش به زبان فارسی رسماً آغاز شده است. با پیشنهادهای انجام شده در سال ۱۹۵۶ میلادی، رادیو پکن وقت یعنی رادیو بین المللی چین کنونی در ۱۵ اکتبر سال ۱۹۵۷ بخش فارسی را ایجاد کرده و پخش برنامه های فارسی از این رادیو آغاز شده است.
در ماه سپتامبر سال ۱۹۶۱ میلادی، هشت نفر به عنوان نخستین گروه دانش آموخته رشته زبان فارسی دانشکده رادیو پکن به بخش زبان های فارسی و ترکی نهاد امور خارجی اداره امور رادیوی مرکزی اعزام شده و و در این بخش رسماً مشغول کار شدند.
برنامه فارسی یکی از برنامه هایی در تاریخ پخش برنامه های رادیویی برون مرزی چین است که زودتر از برنامه های دیگر برای منطقه آسیای غربی راه اندازی شده است. در دوره آغازین پس از تأسیس بخش فارسی رادیو بین المللی چین، برنامه های این بخش هر روز به نیم ساعت و دو بار پخش می شد و موضوعات آن اخبار و رویدادهای چین و جهان، تفسیرها و موسیقی ها را در بر می گرفت.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با رادیو بین المللی چین

رادیو بین المللی چین را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی رادیو بین المللی چین   • مفهوم رادیو بین المللی چین   • تعریف رادیو بین المللی چین   • معرفی رادیو بین المللی چین   • رادیو بین المللی چین چیست   • رادیو بین المللی چین یعنی چی   • رادیو بین المللی چین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی رادیو بین المللی چین
کلمه : رادیو بین المللی چین
اشتباه تایپی : vhnd, fdk hglggd ]dk
عکس رادیو بین المللی چین : در گوگل

آیا معنی رادیو بین المللی چین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )