برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1319 100 1

ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه

ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه در دانشنامه اسلامی

ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه
کتاب ذخیرۀ الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین و اصحابه نوشته سید عبدالمجید حائری شیرازی است که با تحقیق باقر دُریاب نجفی منتشر شده است.
کتاب حاضر در ده مجلس و یک خاتمه تنظیم شده و در باره یاران امام حسین(ع) اعم از کسانی که در کربلا بوده و یا پیش از آن به شهادت رسیده اند، سخن می گوید. حجر بن عدی، عمرو بن حمق، قصه ارینب، شرح حالی در باره معاویه و یزید، شرح زیارت ناحیه و نام هایی که در ان آمده، نام کسانی که از آنان در زیارت ناحیه یاد نشده است از جمله مباحث این کتاب است.
اصل کتاب در سال 1345 قمری به صورت سنگی منتشر شده بود که مرکز تحقیقات سپاه آن را احیا کرد. مؤلف از منابع زیادی استفاده کرده که محقق ارجاعات آنها را استخراج کرده و در پاورقی آورده و در مواردی هم توضیحاتی ارائه داده است.
منابع این کتاب عبارتند از مهم ترین آثار کهن شیعه و سنی که درباره امام حسین(ع) و مقتل آن حضرت تدوین شده است: مقتل ابومخنف، کافی، ارشاد،بصائر، تاریخ طبری و دهها منبع دیگر که مؤلف می گوید تأکید وی بر استفاده از منابع دست اول بوده است.
مطالعه کتاب ذخیرة الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین علیه السلام و أصحابه در پایگاه کتابخانه دیجیتال نور

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه   • مفهوم ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه   • تعریف ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه   • معرفی ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه   • ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه چیست   • ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه یعنی چی   • ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین علیه السلام و اصحابه
کلمه : ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه
اشتباه تایپی : bodvi hgnhvdk tdlh djugr flwhmf hgpsdk (ugdi hgsghl) , hwphfi
عکس ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه : در گوگل

آیا معنی ذخیره الدارین فیما یتعلق بمصائب الحسین (علیه السلام) و اصحابه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )