ذبیح الله موسوی وردنجانی

پیشنهاد کاربران

تابلوی وزین گویای خاموش
ذبیح الله موسوی وردنجانی
منابع• https://www.art-3000.com/picture/?iid=231201
هنر ایشان عبارت است از تلفیق خوشنویسی و حکاکی .
هنرمندی پر تلاش ، خستگی ناپذیر و کم نظیر .
گاهی برخی هنر ها چندان شناخته شده نیستند . هنر حکاکی و خوشنویسی یکی از این هنر هاست . خلاقیت آقای موسوی در خلق آثار هنری ( آن هم بر روی آینه ) مثال زدنی است .
عمده فعالیت این هنرمند در زمینه حکاکی و خوشنویسی بر روی آینه می باشد. هنری که دهه های پیش به شکل محدود در بین علاقه مندان رواج داشت . افرادی که در این زمینه فعالیت داشتند عموما این هنر را بصورت مقطعی و صرفا برای سرگرمی در نظر می گرفتند اما آقای موسوی خوشنویسی بر روی آینه را بصورت جدی ادامه می دهد.
خلاق در آثار بدیع
سیدذبیح الله موسوی وردنجانی زادهٔ ۳۰ شهریور ۱۳۶۵ هنرمند ، بلاگر اهل ایران است. وی تاکنون آثار زیادی را خلق نموده است . تابلوی گویای خاموش اکبر گلپایگانی از آثار شاخص او می باشد . عمده فعالیت او خوشنویسی بر روی آینه می باشد . وی آثار خود را در نمایشگاهی به نام تمنای آینه در معرض دید علاقه مندان گذاشته است . آثار او عموما با هنر خوشنویسی تلفیق گشته است . حکاکی خطوط نستعلیق و شکسته نستعلیق بر روی آینه توسط ذبیح الله موسوی ، زیبایی این هنر اصیل ایرانی را دوچندان میکند. موسوی در نستعلیق نویسی بر روی آینه شیوه ای ویژه به خود را دارد بدین معنا که در هنگام خوشنویسی از هیچگونه ابزار مکانیزه و صنعتی استفاده نمی کند، وی اعتقاد دارد استفاده از ابزار صنعتی در هنگام خوشنویسی از اصالت آن می کاهد ، و آن را تصنعی می نماید.
منابع• https://www.100honar.com/Artist/26983/سید-ذبیح-الله-موسوی-وردنجانی/• https://wisgoon.com/tamanachb_fan/• http://100honar.blogfa.com/post/18

بپرس