برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1633 100 1
شبکه مترجمین ایران

دیلیپ کومار

دیلیپ کومار در دانشنامه ویکی پدیا

دیلیپ کومار
دیلیپ کومار، با نام اصلی محمد یوسف خان، از بزرگترین بازیگران تاریخ سینمای هندوستان، زاده ی ۱۹۲۲ در پیشاور پاکستان است.
رام و شام
قانون
میلان
سوداگر
پیغام
یهودی
آزاد
دوداس
مغل اعظم
قانون از ماست
مادهوماتی
غرور
سبک
عصر جدید
شهید
مشعل
کارما
قاضی
او در نوجوانی همراه با خانواده اش به بمبئی رفت و پس از چند سال به کمک دویکا رانی (۱۹۹۴-۱۹۰۸) سر از دنیای سینما در آورد. اکران اولین فیلم او جوار باتا به سال ۱۹۴۴ یعنی زمانی که ۲۲ سال داشت برمی گردد. فیلمی که بازی دیلیپ در آن چندان مورد توجه قرار نگرفت.
پس از جوار باتا او در دو فیلم دیگر بازی کرد تا نوبت به فیلم جاگنو (۱۹۴۷) رسید. بازی در این فیلم بود که او را به صورت چهره ای مطرح درآورد. دو سال بعد (۱۹۴۹) در کنار همشهری اش راج کاپور فیلم ملودرام انداز را با حضور نرگس بازی کرد. موفقیت کلان مادی این فیلم کومار را به صورت یک ستاره درآورد. «انداز» تنها فیلمی بود که کومار و راج کاپور با هم در آن بازی کردند و پرفروش ترین فیلمی گردید که تا آن زمان ساخته شده بود. اما رکُرد فیلم انداز در همان سال توسط فیلم «برسات» (باران) راج کاپور که نرگس هم در آن حضور داشت زده شد.
دیلیپ کومار در دهه های پسین نیز به بازیگری ادامه داد و بسیاری از کارهایش جزء آثار پرفروش بالیوود شدند. از جمله فیلم های آن (۱۹۵۲)،دیوداس (۱۹۵۵)، آزاد (۱۹۵۵)، مغول اعظم (۱۹۶۰)، قانون (۱۹۸۲)، کارما (۱۹۸۶) که هر کدام جزء پرفروش ترین فیلم های صنعت سینمای هند هستند.
عکس دیلیپ کومار


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دیلیپ کومار را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دیلیپ کومار   • مفهوم دیلیپ کومار   • تعریف دیلیپ کومار   • معرفی دیلیپ کومار   • دیلیپ کومار چیست   • دیلیپ کومار یعنی چی   • دیلیپ کومار یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دیلیپ کومار

کلمه : دیلیپ کومار
اشتباه تایپی : ndgd~ ;,lhv
عکس دیلیپ کومار : در گوگل

آیا معنی دیلیپ کومار مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )