برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1629 100 1
شبکه مترجمین ایران

دهستان سپیدار

دهستان سپیدار در دانشنامه ویکی پدیا

دهستان سپیدار
سپیدار، دهستانی است از توابع بخش مرکزی شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران.
مرکز این دهستان در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر یاسوج که در محور اصلی یاسوج به دهدشت قرار دارد که و از جاذبه های دیدنی این منطقه طبیعت بکر و زیبای آبشار تنگ تامرادی است. پیشه بیشتر مردم روستا کشاورزی و به روش سنتی است. به گویش لری صحبت می کنند و از طوایف مختلفی تشکیل شده اند؛ که از مهمترین طایفه این دهستان سادات امامزاده علی، سادات عنایی، قایدگیوی ها و طایفه آغا و بقیهٔ اقوام هستند که در مرکزیت و حول دهستان سپیدار مرکزی ساکن می باشند. در تابستان دارای آب و هوای مطبوع و خنک و زمستان آن سرد است به طوری که همه ساله همراه با بارش فراوان برف است. در کوه های بلند پیرامون روستاهای دهستان که گاه ارتفاع آن ها به ۳۰۰۰ متر بالغ می شود انواع گیاهان و درختان می رویند و در بسیار از نقاط لاله های واژگون نیز دیده می شود.
براساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۸٬۴۹۴ نفر (۱٬۶۵۰ خانوار) بوده است.
سپیدار، دهستانی است از توابع بخش ارمند شهرستان خانمیرزا در استان چهارمحال و بختیاری ایران. در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ با موفقت هیئت وزیران دهستان سپیدار به مرکزیت روستای سونک و شامل آبادیهای سونک، بوگر، مسن، سرتنگ مسن، نازک و دادا از دهستان ارمند جدا و تشکیل شد. این دو دهستان بخش ارمند را در تابیعت شهرستان جدید خانمیرزا تشکیل می دهند.
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت دهستان سپیدار از بخش ارمند در سال ۱۳۹۵ برابر با ۶۶۳۸ نفر بوده است. مردم ارمند به زبان لری بختیاری صحبت می کنند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دهستان سپیدار را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دهستان سپیدار   • مفهوم دهستان سپیدار   • تعریف دهستان سپیدار   • معرفی دهستان سپیدار   • دهستان سپیدار چیست   • دهستان سپیدار یعنی چی   • دهستان سپیدار یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دهستان سپیدار

کلمه : دهستان سپیدار
اشتباه تایپی : nisjhk s~dnhv
عکس دهستان سپیدار : در گوگل

آیا معنی دهستان سپیدار مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )