برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
شبکه مترجمین ایران

دهستان ایتیقباد

دهستان ایتیقباد را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

از اهالی ایتیقباد
دهستان ایتیقباد - که ساکنانش بدون استثناء از دو ایل بزرگ و خویشاوند ، هم کیش و هم فرهنگ "ایتیوند" و "اولادقباد" متشکل است و در شمال کوهدشت می باشد - به علت اینکه جنگل ها ، کشاورزی و زمین های آن ها را تنگ و محدود کرده و این مشکل باعث شده درآمد محدودشان پاسخگوی نیازشان نباشد و به حاشیه ی شهرها پناه ببرند از مسئولان محترم تقاضامند است مالکان و کشاورزان را [تحت حسن نظارت دولت]در حق جنگلداری و برخوداری از حق مالکیت بهره مند و یاری فرمایند.یعنی حراست از جنگل ها به مالکان و کشاورزان واگذار فرمایند و به آنان حقوق مناسب و متناسب پرداخت گردد و در این صورت دست غاصبان و طمع ورزان از حریم جنگل ها کوتاه خواهد شد.
"ان الله لایضیع اجرالمحسنین"
"همانا خداوند اجر نیکوکاران را ضایع نمی کند"
از اهالی ایتیقباد
در مورد زمین های این منطقه - که سابقه ی بسیار طولانی زراعی دارند - لازم به ذکر است؛که بین بومیان دارای سابقه ی مالکیت مشاع و مالکیت تفکیکی از مدت ها پیش بر آن ها ترویج داشته و سابقه ی درازمدت خرید و فروش بینشان مرسوم و معمول بوده است .
نحوه ی تقسیم بندی شان به گونه ای بوده که قرعه ی بعضی بایر و قرعه ی برخی دیگر دایر افتاده است .
اکنون توجه وافر و اهمیت بیش از پیش به "جنگل" ، باعث محدودیت و تنگی آنها شده و زراعت گندم و جو و سایر کشت های دیمی پاسخ گوی نیاز مالکان زمین ها - که در ازمنه ی قحط سال این زمین ها را با قیمت گران خریده اند - نیست و به ناچار این اهالی برای کسب معیشت باید به شهرهای بزرگی مانند تهران و کرج و ... پناه برده و مشکلات عظیمی را برای خود ، خانواده و دولت به وجود آورند.
شایسته اندیشیده می گردد و پیشنهاد می شود ؛ که توسط مسئولان محترم ذی ربط و ذی صلاح ترتیبی اتخاذ شود؛ که به هر نحو ممکن [چه از راه برخورداری از حق مالکیت و بهره مندی از جنگل داری و چه از راه کشت های سازگار با جنگل و چه از راه اهمیت به دیمی کاری و چه از راه برخورداری از حق اشتغال و حراست از جنگل] حقوق مالکان و خرده مالکان ضایع نشود .
"همانا خداوند اجر نیکوکاران را ضایع نمی کند."
از اهالی دهستان ایتیقباد
با توجه به اینکه املاک مشاع و غیر مشاع این دهستان ، دارای سابقه ی طولانی مالکیت مالکان و خرده مالکان می باشد و برای معیشت ، سخت محتاج آن ها هستند ، از شان نظام اسلامی به دور است ؛ که آنها را جزو املاک ملی یا جزو انفال قلمداد نماید.
"ان الله یحب المقسطین"
"همانا خداوند عدالت پیشگان را دوست دارد."
از اهالی دهستان "ایتیقباد"
با توجه به اینکه اغلب املاک تقسیم بندی شده ی این منطقه و نظر به سابقه ی کهن مالکیت مردم به گونه ای تقسیم بندی شده است ؛ که بعضی غالبا قرعه ی مالکیتشان به املاک متراکم به جنگل (بایر) افتاده و برخی قرعه ی مالکیتشان غالبا به املاک " دایر" افتاده است، در صورتی که به علت هرگونه اقدام ناشیانه ی توسط هرکس که مالکیت شرعی و قانونی گروهی که قرعه ی شان غالبا به املاک" بایر" افتاده است، سلب و نفی شود ، چون این کار از عدالت اسلامی و اجتماعی به دور است ، بدیهی و روشن است ؛ که این گونه سلب مالکیت برای مقامات ذی ربط و ذی صلاح نطام اسلامی، غیر مسموع بوده و مالکیت رسمی و شرعی اهالی [طبق اسناد مالکیتشان] محترم شمرده می شود.
در صورت اهمیت به وجود جنگل و کشت سازگار با جنگل در آنها [با تامین معیشت کافی ، مناسب و متناسب]حقوق مالکان باید به طور کامل رعایت شود.
"ان الله یحب المقسطین"
"همانا خداوند عدالت پیشگان را دوست دارد."

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دهستان ایتیقباد   • مفهوم دهستان ایتیقباد   • تعریف دهستان ایتیقباد   • معرفی دهستان ایتیقباد   • دهستان ایتیقباد چیست   • دهستان ایتیقباد یعنی چی   • دهستان ایتیقباد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دهستان ایتیقباد

کلمه : دهستان ایتیقباد
اشتباه تایپی : nisjhk hdjdrfhn
عکس دهستان ایتیقباد : در گوگل

آیا معنی دهستان ایتیقباد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )