برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1546 100 1
شبکه مترجمین ایران

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا در دانشنامه ویکی پدیا

دانشگاه پنسیلوانیا
مختصات: ۳۹°۵۷′۱۴″شمالی ۷۵°۱۱′۳۵″غربی / ۳۹٫۹۵۳۸۸۵°شمالی ۷۵٫۱۹۳۰۴۸°غربی / 39.953885; -75.193048
مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا
دانشگاه پنسیلوانیا (به انگلیسی: University of Pennsylvania)، مشهور به یو. پن (UPenn)، دانشگاهی واقع در ایالت پنسیلوانیای آمریکا است. این دانشگاه از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های آمریکا و جهان به حساب می آید. این دانشگاه، که در شهر فیلادلفیا قرار دارد، در سال ۱۷۴۰ تأسیس شده و عضو آیوی لیگ است و از لحاظ قدمت چهارمین دانشگاه قدیمی آمریکا محسوب می شود. دانشگاه پنسیلوانیا نخستین دانشگاه آمریکایی است که به شکل همزمان رشته هایی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه کرده است. در ده سال اخیر، ۹ نفر از استادان و فارغ التحصیلان دانشگاه پنسیلوانیا موفق به کسب جایزه نوبل شده اند، و در سال ۲۰۱۰ این دانشگاه در بین پنج دانشگاه برتر تحقیقاتی آمریکا جای گرفت.
طبق U.S. News & World Report، در سال ۲۰۱۲، یو. پن رتبه ی ۵م را در میان همه ی دانشگاه های آمریکا به خود اختصاص داده و یکی از گزینشی ترین دانشگاه های ایالت پنسیلوانیا است.
دانشگاه شیراز از این دانشگاه الگو گرفته است.
عکس دانشگاه پنسیلوانیا
مختصات: ۳۹°۵۷′۱۲″شمالی ۷۵°۱۱′۵۳″غربی / ۳۹٫۹۵۳۲۳۲°شمالی ۷۵٫۱۹۷۹۹۳°غربی / 39.953232; -75.197993
وب گاه رسمی دانشگاه
مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا (به انگلیسی: School of the University of Pennsylvania ) از قدیمی ترین و معتبرین مدارس بازرگانی و مدیریت و اقتصاد جهان است.
این مدرسه متعلق به دانشگاه پنسیلوانیا، از دانشگاه های خصوصی آیوی لیگ، بوده، و در سال ۱۸۸۱ تأسیس و در شهر فیلادلفیا قرار دارد.
این مؤسسه در خارج از ایالات متحده نیز (همانند دوبی) برنامه هایی دارد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دانشگاه پنسیلوانیا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دانشگاه پنسیلوانیا   • مفهوم دانشگاه پنسیلوانیا   • تعریف دانشگاه پنسیلوانیا   • معرفی دانشگاه پنسیلوانیا   • دانشگاه پنسیلوانیا چیست   • دانشگاه پنسیلوانیا یعنی چی   • دانشگاه پنسیلوانیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دانشگاه پنسیلوانیا

کلمه : دانشگاه پنسیلوانیا
اشتباه تایپی : nhka'hi ~ksdg,hkdh
عکس دانشگاه پنسیلوانیا : در گوگل

آیا معنی دانشگاه پنسیلوانیا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )