برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1556 100 1
شبکه مترجمین ایران

دانشنامه برخط

دانشنامه برخط در دانشنامه ویکی پدیا

دانشنامه برخط
دانشنامهٔ آنلاین یا دانشنامهٔ برخط نوعی دانشنامهٔ اینترنتی است که بر روی فضای وب گذاشته می شود.
دانشنامهٔ ویکی پدیا
دانشنامهٔ رشد
پروژهٔ گوتنبرگ
دانشنامهٔ برخط برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ درست شد و Interpedia نام داشت. این دانشنامه به کاربران این اجازه را می داد که هرکس بتواند آن را ویرایش کند.
قبل از ویکی پدیا، دانشنامهٔ بریتانیکا بزرگترین دانشنامهٔ جهان بود؛ ولی امروزه دانشنامهٔ ویکی پدیا با داشتن بیش از ۲۰۰ زبان دنیا و ۳ میلیون مطلب به زبان انگلیسی بزرگترین دانشنامهٔ جهان و دانشنامهٔ برخط است.
در سال ۱۹۹۵ پروژه گوتنبرگ شروع به تبدیل دانشنامه بریتانیکا به نسخهٔ دیجیتال کرد.
دانشنامهٔ برخط بریتانیکا وبگاه دانشنامهٔ بریتانیکا است. این وبگاه بیش از ۱۲۰٬۰۰۰ هزار مقاله دارد که به طور منظم به روز شده است. به روزرسانی اطلاعات توسط گزارش های خبریِ نیویورک تایمز و بی بی سی انجام می شود. در سال ۲۰۱۰ میلادی آخرین نسخهٔ کاغذیِ بریتانیکا چاپ شد و طبق برنامه، فروش نسخه های کاغذیِ بریتانیکا تا اتمام نسخه های موجود ادامه خواهد یافت.
وبگاه رسمی
دانشنامه برخط دنباله های صحیح (OEIS یا Sloane's) یک پایگاه داده قابل جستجوی بزرگ از دنباله های صحیح است که به رایگان بر روی وب قرار دارد.
The On-Line Encyclopedia of Integer Sequences
OEIS اطلاعات گوناگون دربارهٔ سری های صحیح که مورد علاقه ریاضیدانان حرفه ای و آماتور است در خود دارد و به گستردگی به آن ارجاع داده می شود. شامل بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ سری(۲۳ آذر ۱۳۸۹) است که در نتیجه آن را بزرگترین پایگاه داده از نوع خود می سازد.
هر مدخل شامل ترم های آغازین سری، کلیدواژه ها، انگیزه های ریاضی، پیوندها، و بیشتر، شامل امکان تولید نمودار یا نمود موسیقایی سری می شود. پایگاه داده توسط کلیدواژه و زیرسری قابل جستجو است.
Sloane, N. J. ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

دانشنامه برخط را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی دانشنامه برخط   • مفهوم دانشنامه برخط   • تعریف دانشنامه برخط   • معرفی دانشنامه برخط   • دانشنامه برخط چیست   • دانشنامه برخط یعنی چی   • دانشنامه برخط یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی دانشنامه برخط

کلمه : دانشنامه برخط
اشتباه تایپی : nhkakhli fvox
عکس دانشنامه برخط : در گوگل

آیا معنی دانشنامه برخط مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )