داریوش شجاعیان

پیشنهاد کاربران

داریوش شجاعیان ( زادهٔ ۱۸ فروردین ۱۳۷۱ ) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست هافبک هجومی در لیگ برتر برای هوادار بازی می کند.
شجاعیان از سال ۱۳۸۲ پس از گذراندن هفت سال در آکادمی تیم ولی عصر شیراز کار حرفه ای خود را با تیم فجر سپاسی در لیگ برتر خلیج فارس آغاز کرد. اما پس از اینکه در فصل ۸۹–۸۸ به او بازی نرسید، باشگاه را ترک کرد و به تیم بهمن شیراز در لیگ دسته سوم فوتبال ایران پیوست.
...
[مشاهده متن کامل]

وی در فصل نقل و انتقالات ۹۶–۹۷ با قراردادی سه ساله به باشگاه استقلال تهران پیوست.
شجاعیان اولین پاس گل را در بازی رفت استقلال و تراکتورسازی ( لیگ ۱۳۹۶–۱۳۹۷ ) داد که سرور جپاروف توانست آن را گل کند و استقلال ۱–۰ در برابر تراکتورسازی به پیروزی رسید؛ و نخستین گلش برای استقلال را در بازی با سپیدرود رشت در هفته هشتم مسابقات لیگ برتر خلیج فارس به ثمر رساند؛ شجاعیان در اولین فصل حضور خود در این تیم عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت وی در بیشتر نتایج این تیم تأثیرگذار بود.
شجاعیان در مسابقهٔ رفت استقلال و ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا دچار مصدومیت پارگی رباط صلیبی شد که باعث دوری یکساله او از مسابقات شد و جام جهانی را از دست داد.
وی نیم فصل اول را به دلیل مصدومیت از دست داد و در نیم فصل دوم به تیم اضافه شد.
وی در بازی برابر ماشین سازی در هفته اول لیگ نوزدهم اولین بازی خود برای استقلال در فصل جدید را انجام داد.
شجاعیان در آبان ۱۴۰۰ به تیم هوادار تهران پیوست. اولین گل شجاعیان برای تیم هوادار در بازی برابر پرسپولیس در هفته پنجم لیگ برتر بود که شجاعیان دقیقه ۸۱ با ضربه پنالتی به ثمر رساند
• آمار پاس گل
شجاعیان اولین بار در اسفند سال ۱۳۹۴، با نظر کارلوس کیروش برای همراهی در دیدار برابر هند و عمان به اردوی تیم ملی دعوت شد. شجاعیان در بازی با هند در تاریخ ۵ فروردین ۱۳۹۵، برای اولین بار در ترکیب تیم ملی برای دقایقی در نیمه دوم به میدان رفت.
شجاعیان یکی از نفرات انتخابی برای بازی در جام جهانی ۲۰۱۸روسیه بود اما با بد شانسی مصدوم شد و جام جهانی را از دست داد.
• جام حذفی فوتبال ایران: ۲۰۱۷–۲۰۱۸

داریوش شجاعیانداریوش شجاعیانداریوش شجاعیان
منابع• https://fa.wikipedia.org/wiki/داریوش_شجاعیان

بپرس