برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1589 100 1
شبکه مترجمین ایران

خیابان جمهوری اسلامی

خیابان جمهوری اسلامی در دانشنامه ویکی پدیا

خیابان جمهوری اسلامی
خیابان جمهوری اسلامی، با نام های پیشین خیابان شاه، خیابان شاه آباد، یا خیابان استانبول (اسلامبول) خیابانی غربی-شرقی در شهر تهران است که از میدان جمهوری اسلامی آغاز شده و تا میدان بهارستان کشیده می شود. خیابان های اصلی و فرعی بسیاری در گذر این خیابان هستند که برخی از آن ها همچون ولی عصر (خیابان پهلوی پیشین) و کارگر جنوبی (خیابان امیریه پیشین) تغییر نام داده اند و برخی دیگر مانند لاله زار، صفی علی شاه، ملت و اکباتان بر نام های دیرین خود باقی مانده اند.
بزرگ راه های ایران
خیابان جمهوری اسلامی، «جزو مناطق ممنوعه پرواز به حساب می آید».
اقتباس و الگوگیری از معماری غرب در دهه های ۱۳۰۰ و ۱۳۱۰ در دورهٔ رضاشاه و بعدتر در دورهٔ محمدرضاشاه بر ساختمان های آن کاملاً آشکار است. بعدها جنبش هایی چون نوگرایی، ساختارگرایی و آینده گری، که الگویی مساعد برای توسعهٔ شهری بود.
عکس خیابان جمهوری اسلامی
خیابان جمهوری (اسلامی)، با نام های پیشین خیابان شاه، خیابان شاه آباد، یا خیابان استانبول (اسلامبول) خیابانی غربی-شرقی در شهر تهران است که از میدان جمهوری آغاز شده و تا میدان بهارستان کشیده می شود. خیابان های اصلی و فرعی بسیاری در گذر این خیابان هستند که برخی از آنها همچون ولی عصر (خیابان پهلوی پیشین) و کارگر جنوبی (خیابان امیریه پیشین) تغییر نام داده اند و برخی دیگر مانند لاله زار، صفی علی شاه، ملت و اکباتان بر نام های دیرین خود باقی مانده اند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

خیابان جمهوری اسلامی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خیابان جمهوری اسلامی   • مفهوم خیابان جمهوری اسلامی   • تعریف خیابان جمهوری اسلامی   • معرفی خیابان جمهوری اسلامی   • خیابان جمهوری اسلامی چیست   • خیابان جمهوری اسلامی یعنی چی   • خیابان جمهوری اسلامی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خیابان جمهوری اسلامی

کلمه : خیابان جمهوری اسلامی
اشتباه تایپی : odhfhk [li,vd hsghld
عکس خیابان جمهوری اسلامی : در گوگل

آیا معنی خیابان جمهوری اسلامی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )