برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1455 100 1

خواننده جاز

خواننده جاز در دانشنامه ویکی پدیا

خواننده جاز
خوانندهٔ جاز (به انگلیسی: The Jazz Singer) فیلمی از آلن کراسلند است که در سال ۱۹۲۷ ساخته شد و در آن ال جالسن نقش اصلی را بازی کرد. این فیلم که توسط برادران وارنر تولید شد دربارهٔ یک آوازخوان مذهبی یهودی است که می خواهد در تالارهای موسیقی آواز بخواند، اما نگران مذهب، خانواده و آبرویش است. در این فیلم که اغلب صدای آواز است، بازیگر اصلی حرف هم می زند. در اصل فیلم خواننده جاز اولین فیلم ناطق سینما است ولی تماماً ناطق نیست . فیلم خوانندهٔ جاز با حضور بی نظیر و تاریخی تماشاگران روبرو شد و همه دست اندرکاران سینما دریافتند با حضور صدا دوران جدیدی در سینما آغاز شده است.
۶ اکتبر ۱۹۲۷ (۱۹۲۷-10-۰۶)
عکس خواننده جاز
خواننده جاز ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
خواننده جاز (فیلم ۱۹۵۲)
خواننده جاز (فیلم ۱۹۵۹)
خواننده جاز (فیلم ۱۹۸۰)
«خواننده جاز» (انگلیسی: The Jazz Singer (1952 film)) فیلمی در ژانر رمانتیک و موزیکال به کارگردانی مایکل کورتیز است که در سال ۱۹۵۲ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به دنی توماس و پگی لی اشاره کرد.
۳۰ دسامبر ۱۹۵۲ (۱۹۵۲-12-۳۰)
«خواننده جاز» (انگلیسی: The Jazz Singer (1959 film)) یک فیلم به کارگردانی رالف نلسون است که در سال ۱۹۵۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به جری لوئیس، مالی پیکون، و آلن رید اشاره کرد.
خواننده جاز (انگلیسی: The J ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

خواننده جاز در دانشنامه آزاد پارسی

خوانندۀ جاز (سینما)(Jazz Singer)
فیلمی به کارگردانی آلن کراسلند (۱۸۹۴ـ ۱۹۳۶)، تولید ۱۹۲۷. نخستین فیلم سینمای ناطق و پایان بخش دوران سینمای صامت است. در این فیلم، اَل جولسون نقش پسری را بازی می کند که آرزو دارد بر صحنۀ نمایش های موزیکال ظاهر شود. اما پدرش که سردستۀ گروه خوانندگان کنیسه است، اصرار دارد که پسرش جای او را بگیرد. در واقع، بیشتر گفت وگوها در شرح زیر تصویر بازگو شده و وظیفۀ «ناطق» بودن فیلم را عمدتاً آوازها (مثلاً آواز «مامان») به انجام می رسانند.

ارتباط محتوایی با خواننده جاز

خواننده جاز را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شما



نام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خواننده جاز   • مفهوم خواننده جاز   • تعریف خواننده جاز   • معرفی خواننده جاز   • خواننده جاز چیست   • خواننده جاز یعنی چی   • خواننده جاز یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خواننده جاز
کلمه : خواننده جاز
اشتباه تایپی : o,hkkni [hc
عکس خواننده جاز : در گوگل

آیا معنی خواننده جاز مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )
شبکه مترجمین ایران