برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1392 100 1

خلیل آباد

/xalilAbAd/

معنی خلیل آباد در لغت نامه دهخدا

خلیل آباد. [ خ َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان بالاخواف بخش خواف شهرستان تربت حیدریه. دارای 150 تن سکنه. آب آن از قنات. محصول آن غلات و پنبه. شغل اهالی زراعت و گله داری و قالیچه بافی. راه اتومبیل رو است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 9).

خلیل آباد. [ خ َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان هیر بخش مرکزی شهرستان اردبیل. دارای 107 تن سکنه. آب آن از قنات است. محصول آنجا غلات و شغل اهالی زراعت و گله داری و از صنایع دستی فرش بافی.راه آن شوسه است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 4).

خلیل آباد. [ خ َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان حومه ٔ غربی شهرستان رفسنجان. دارای 750 تن سکنه ، آب آن از قنات و محصول آن غلات و پسته و پنبه و لبنیات. شغل اهالی زراعت و گله داری و راه فرعی است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 8).

خلیل آباد. [ خ َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان محمدآباد بخش مرکزی شهرستان سیرجان. دارای صدتن سکنه. آب آن از قنات و محصول آن غلات و حبوبات. شغل اهالی زراعت و راه مالرو است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 8).

خلیل آباد. [ خ َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان زیدآبادبخش مرکزی شهرستان سیرجان. دارای 150 تن سکنه ، آب آن از قنات. و محصول آن غلات و حبوبات. شغل اهالی زراعت و راه فرعی است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 8).

خلیل آباد. [ خ َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان کنگاور بخش کنگاور شهرستان کرمانشاهان. دارای 210 تن سکنه. آب آن از رودخانه ٔ کبوترلانه و چاه و محصول آن غلات آبی و دیمی و چغندرقند و پنبه است. شغل اهالی زراعت و راه فرعی به شوسه دارد. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).

خلیل آباد. [ خ َ ] (اِخ ) دهی است از بخش زرین آباد شهرستان ایلام ، دارای 135 تن سکنه. آب آن از رودخانه ٔ میمه و محصول آن غلات و روغن. شغل اهالی زراعت و گله داری. راه مالرو است و اهالی چادرنشین هستند که زمستان ها بعراق می روند. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).

خلیل آباد. [ خ َ ](اِخ ) دهی است از دهستان آزادوار بخش جغتای شهرستان سبزوار، دارای 217 تن سکنه. محصول آن غلات و زیره و پنبه است. شغل اهالی زراعت و مالداری ، راه مالرو و آب آن از قنات است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 9).

خلیل آباد. [ خ َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان مرکزی بخش ...

معنی خلیل آباد به فارسی

خلیل آباد
۱ - یکی از بخشهای شهرستان کاشمر ( استان نهم ) جلگه گرمسیر و سکنه آن بیش از ۳۱٠٠ تن است . محصول غلات باغهای انگور پنبه شغل مردم کشاورزی قالیچه و قالی بافی میباشد. ۲ - مرکز بخش قصبه خلیل آباد است که در ۱۵ کیلومتری مغرب کاشمر قراردارد.
دهی است از دهستان بربرود بخش الیگودرز شهرستان بروجرد دارای ۴٠٠ تن سکنه . آب آن از قنات و محصول آن غلات و لبنیات . شغل اهالی زراعت و گله داری و از صنایع دستی زنان قالی و جاجیم بافی و راه اتومبیل رو است .
دهی است از دهستان بربرود بخش الیگودرز شهرستان بروجرد . دارای ۹۸٠ تن سکنه . آب آن از قنات و محصول آن غلات و لبنیات و پنبه و چغندر و شغل اهالی زراعت و گله داری . صنایع دستی زنان قالی و جاجیم بافی و راه مالرو است .
دهی از دهستان اسفند آباد بخش قروه شهرستان سنندج ۱۸٠ هزار گزی باختر قروه کنار راه اتومبیل رو قروه به سنقر .

خلیل آباد در دانشنامه ویکی پدیا

خلیل آباد
خلیل آباد ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
خلیل آباد (خلیل آباد): یکی از شهرهای استان خراسان رضوی است.
خلیل آباد، هند
مختصات: ۳۸°۰۹′۳۴″شمالی ۴۸°۲۷′۵۶″شرقی / ۳۸٫۱۵۹۵۵°شمالی ۴۸٫۴۶۵۵۵°شرقی / 38.15955; 48.46555
فهرست روستاهای شهرستان اردبیل
فهرست روستاهای ایران
خلیل آباد روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان اردبیل، بخش هیر، دهستان فولادلوی شمالی قرار دارد.
خلیل آباد (اردکان)، روستایی از توابع بخش عقدا شهرستان اردکان در استان یزد ایران است.
این روستا در دهستان نارستان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۶۵ نفر (۵۴خانوار) بوده است.
خلیل آباد (ایرانشهر)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان ایران است.
این روستا در دهستان حومه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۵۷ نفر (۱۸خانوار) بوده است.
خلیل آباد (تفت)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان تفت در استان یزد ایران است.
این روستا در دهستان پیشکوه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۶۳ نفر (۴۴خانوار) بوده است.
مختصات: ۳۶°۴۵′۳۵″ شمالی ۵۶°۴۴′۱۱″ شرقی / ۳۶٫۷۵۹۷۲°شمالی ۵۶٫۷۳۶۳۹°شرقی / 36.75972; 56.73639
خلیل آباد، روستایی است از توابع بخش هلالی و در شهرس ...

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

خلیل آباد را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

آریا بهداروند
روستاهای
رگ خلیل.چم خلیل.تنگ خلیل.خلیلی بیگیوند.خلیل

در بخش آب ماهیک لالی و دهستان جهانگیری *زیلایی *

طایفه خلیلی بیگیوند پلنگ ایل منجزی بهداروند

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• روستای خلیل آباد   • آموزش و پرورش خلیل آباد   • آبگرم خلیل آباد   • شهرداری خلیل آباد   • نقشه خلیل اباد   • روستای خلیل آباد اردبیل   • روستای دهنو خلیل آباد   • نقشه شهرستان خليل آباد   • معنی خلیل آباد   • مفهوم خلیل آباد   • تعریف خلیل آباد   • معرفی خلیل آباد   • خلیل آباد چیست   • خلیل آباد یعنی چی   • خلیل آباد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خلیل آباد
کلمه : خلیل آباد
اشتباه تایپی : ogdg Hfhn
آوا : xalilAbAd
نقش : اسم خاص مکان
عکس خلیل آباد : در گوگل

آیا معنی خلیل آباد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )