برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1631 100 1
شبکه مترجمین ایران

خلیج ها لونگ

خلیج ها لونگ در دانشنامه ویکی پدیا

خلیج ها لونگ
خلیج ها لونگ (به ویتنامی: Vịnh Hạ Long) به معنای اژدهای نزول کرده خلیج کوچکی واقع در استان کوانگ نن در شمال شرقی ویتنام است که از نظر اجرایی به شهر ها لونگ، شهرک کام فا و بخشی از ناحیه وان دون تعلق دارد. این خلیج در فهرست میراث جهانی یونسکو جای داشته و یکی از مقاصد محبوب گردشگران است.
نام اظهارشده در فهرست میراث جهانی یونسکو
از ویژگی های خلیج ها لونگ وجود هزاران جزیره و کارستِ سنگ آهکی در شکل ها و اندازه های گوناگون است. این جزیره همچنین مرکز منطقهٔ بزرگتری است که خلیج بای تو لونگ در شمال شرقی و جزیره های کات با در جنوب غربی را در برگرفته و همگی این مناطق ازنظر زمین شناسی، جغرافیایی، ژئومورفولوژی، آب و هوا و خصوصیات فرهنگی شرایط یکسانی دارند.
خلیج ها لونگ مساحتی در حدود ۱٬۵۵۳ کیلومتر مربع شامل ۱٬۹۶۰ جزیرهٔ کوچک و عمدتاً سنگ آهکی را در بر می گیرد. مرکز این خلیج منطقه ای به مساحت ۳۳۴ کیلومتر مربع است که با دارا بودن ۷۷۵ جزیرهٔ کوچک از تراکم بالایی برخوردار است. سنگ آهکی که در این خلیج وجود دارد در طول ۵۰۰ میلیون سال و تحت شرایط و محیط های گوناگون شکل گرفته است. همچنین تکامل کارست های خلیج ها لونگ در طی ۲۰ میلیون سال و تحت تأثیر آب و هوای مرطوب گرمسیری روی داده است. تنوع جغرافیایی محیط منطقه، تنوعی زیستی را به وجود آورده است که اکوسیستمهای همیشه سبز گرمسیری، اقیانوسی و ساحلی را در بر می گیرد. خلیج ها لونگ همچنین موطن ۱۴ گونهٔ گیاهی بومی و ۵۰ گونهٔ جانوری بومی است.
بنا بر پژوهش های تاریخی انجام گرفته، انسانِ پیش از تاریخ در حدود ده ها هزار سال پیش در این منطقه می زیسته است. فرهنگ سوئی نهو در حدود ۱۸٬۰۰۰ تا ۷٬۰۰۰ سال پیش از میلاد، فرهنگ کای بئو در حدود ۷٬۰۰۰ تا ۵٬۰۰۰ سال پیش از میلاد و فرهنگ ها لونگ در حدود ۵٬۰۰۰ تا ۳٬۵۰۰ سال پیش از جمله فرهنگ های باستانی این منطقه بوده اند. خلیج ها لونگ همچنین شاهد رویدادهای مهمی در تاریخ ویتنام بوده و مصنوعات بسیاری در بای تو موت، غار دائو گو و بای چای کشف شده است.
عکس خلیج ها لونگ


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

خلیج ها لونگ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خلیج ها لونگ   • مفهوم خلیج ها لونگ   • تعریف خلیج ها لونگ   • معرفی خلیج ها لونگ   • خلیج ها لونگ چیست   • خلیج ها لونگ یعنی چی   • خلیج ها لونگ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خلیج ها لونگ

کلمه : خلیج ها لونگ
اشتباه تایپی : ogd[ ih g,k'
عکس خلیج ها لونگ : در گوگل

آیا معنی خلیج ها لونگ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )