برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1393 100 1

خروج نهایی

خروج نهایی در دانشنامه ویکی پدیا

خروج نهایی
خروج نهایی: راهکارهای رهایی از خود و خودکشی کمکی با هدف مرگ کتابی است بحث برانگیز در رابطه با فنون خودکشی که توسط درک همفری، بنیان گذار هملاک سوسایتی در کالیفورنیا و همچنین مدیر پیشین فدراسیون جهانی حق مردن، در سال ۱۹۹۱ به چاپ رسید. همفری روزنامه نگار و نویسنده پس از آنکه به همسرش، جِین، کمک کرد تا با مصرف بیش از حد دارو خودکشی کند و خود را از سرطانی که مدت ها گریبانگیرش بود رها کند، تصمیم گرفت تا این کتاب را که در واقع دستورالعملی است برای خودکشی افرادی که به نوعی بیماری لاعلاج جسمی یا روحی دچار هستند، به رشته تحریر درآورد. این کتاب از جهات مختلفی مناقشه آمیز می نمود. یکی اینکه آیا اصلاً یک انسان حق دارد خود به زندگی خود پایان دهد و آیا فردی، بالاخص یک پزشک، از نظر اخلاقی مجاز است از طریق خودکشی کمکی به فرد دیگری در انجام عمل اوتانازی یاری رساند؟ و دوم اینکه نه تنها بیماران لاعلاج بلکه هر فردی می تواند برای مقاصد خود از این کتاب استفاده کند. کتاب جنبه های مختلفی از جمله برنامه ریزی برای خودکشی، دقت در انجام عمل، تعیین دقیق محل و زمان انجام عمل و نیز انجام مراحل قانونی و انحصار وراثت قبل از مرگ را مورد بررسی قرار می دهد. اما مهم ترین بخش کتاب مرتبط است با مزایا و معایب و نیز روند انواع مختلف روش های خودکشی. در سال ۲۰۰۰ یک بخش تکمیلی شامل استفاده از کپسول گاز هلیوم به جای داروهای تجویزی توسط پزشک به کتاب افزوده شد. در سال ۲۰۰۱ و در دهمین سالگرد چاپ آن، سومین مجلد آن که بهینه شده مجلدهای پیشین بود، تجدید چاپ شد. در ۲۰۰۵ نیز یک نسخه الکترونیکی از کتاب منتشر شد که در آن نحوه استفاده از کیسه خودکشی بیان شده بود. این نسخه دیجیتالی نیز در ۲۰۰۹ به روز شد.
گروه موسیقی متال فیر فکتوری قسمت هایی از کتاب را در آهنگ «خروج نهایی» از هفتمین آلبومشان، «مکانیزه» نقل قول کردند.
در یک قسمت از برنامه تئاتر سحرانگیز علم ۳۰۰۰ که در کریسمس پخش شد، دکتر کلایتون فورستر به «وسواس تلویزیون» (یک شخصیت علمی تخیلی) یک جلد از این کتاب را هدیه می دهد.
«ال باندی» (یک شخصیت علمی تخیلی) در قسمت ۱۱ از فصل ششم سریال مزدوج...با بچه ها در حالی که روی تخت دراز کشیده، دارد کتاب خروج نهایی را مطالعه می کند.
این کتاب در زمان انتشارش در سال ۱۹۹۱ ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با خروج نهایی

خروج نهایی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خروج نهایی   • مفهوم خروج نهایی   • تعریف خروج نهایی   • معرفی خروج نهایی   • خروج نهایی چیست   • خروج نهایی یعنی چی   • خروج نهایی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خروج نهایی
کلمه : خروج نهایی
اشتباه تایپی : ov,[ kihdd
عکس خروج نهایی : در گوگل

آیا معنی خروج نهایی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )