برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1383 100 1

خانه کتاب ایران

خانه کتاب ایران در دانشنامه ویکی پدیا

خانه کتاب ایران
مؤسسه خانه کتاب سازمانی وابسته به وزارت ارشاد است که زیر نظر هیئت امناء منتصب وزاردت ارشاد فعالیت می کند.مدیریت کنونی این مؤسسه غیرانتفاعی بر عهده نیکنام حسینی پور سی سخت است و فعالیت های متنوعی را در دو حوزه اطلاع رسانی و جشنواره های فرهنگی عهده دار است. این مؤسسه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۲ با هدف اعتلای فرهنگ کشور در حوزه کتاب و کتابخوانی، گسترش بانکهای اطلاعاتی حوزه نشر، شبکه های اطلاع رسانی الکترونیکی و اینترنتی، توسعه مباحث نو در نشر کتاب و بهبود وضع اهالی نشر و پدید آورندگان، با چاپ دو نشریه «تازه های کتاب» و «کتاب هفته» در حوزه های خاص آغاز نموده است. پایگاه اینترنتی این مؤسسه به منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات کتاب ها، در سال ۱۳۷۷ تأسیس شده است.
کتاب هفته
فصلنامه نقد کتاب علوم محض و کاربردی
فصلنامه نقد کتاب فقه و حقوق
فصلنامه نقد کتاب قرآن و حدیث
فصلنامه نقد کتاب کلام، فلسفه و عرفان
فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان
فصلنامه نقد کتاب میراث
فصلنامه نقد کتاب هنر
فصلنامه نقد کتاب اخلاق، علوم تربیتی و روان شناسی
فصلنامه نقد کتاب اطلاع رسانی و ارتباطات
فصلنامه نقد کتاب ایران و اسلام
فصلنامه نقد کتاب تاریخ
فصلنامه نقد کتاب ادبیات
فصلنامه نقد کتاب علوم اجتماعی
خانه کتاب به منظور توسعه کتاب و کتابخوانی، جشنواره های فرهنگی مختلفی نیز در زمینهٔ کتاب برگزار می کرد، از جمله کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران، جایزه ادبی پروین اعتصامی، جایزه ادبی جلال آل احمد، جشنواره نقد کتاب و جایزه ادبی گام اول. هم اکنون تنها جشنواره کتاب سال و نقد کتاب برگزار می شود. جوایز ادبی به بنیاد شعر و ادبیات داستانی منتقل شده است.
خبرگزاری کتاب ایران، اولين و تنها خبر گزاری تخصصی كتاب است كه فعاليت خود را به طور رسمي از 24 آبان ماه 1385 آغاز كرده است. اين خبر گزاري ، زير نظر خانه كتاب كه نهادي غير دولتي وغير انتفاعي است، فعاليت می كند.
هدف از اين فعاليت ، اطلاع رسانی خبری در حوزه كتاب و كتابخوانی و ساير موضوعات مرتبط نظير چاپ ، نشر و گرافيك است.
عکس خانه کتاب ایران
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

خانه کتاب ایران در دانشنامه آزاد پارسی

خانۀ کتاب ایران
شبکۀ اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزۀ نشر کتاب در ایران. این فعالیت نخست به صورت پیک کتاب، در ۱۳۷۱ راه اندازی شد. پیک کتاب سپس کتاب هفته را منتشر کرد و برای اطلاع رسانی به شیوۀ نوین، خانۀ کتاب ایران بنیاد گذاشته شد (۱۳۷۲). این مؤسسه از منابع موثق اطلاعات حوزۀ نشر و تنها تولیدکنندۀ به روز اطلاعات کتاب های منتشرشده در سراسر کشور به شمار می آید. شبکۀ اطلاع رسانی خانۀ کتاب اطلاعاتی دربارۀ کتاب های منتشرشده از ۱۳۶۹ را در اختیار علاقه مندان می گذارد. بانک اطلاعاتی خانۀ کتاب ایران عضو نیز می پذیرد. خانۀ کتاب، علاوه بر انتشار پیک روز، کتاب هفته و چند فصل نامه، که هر یک اطلاعات کتاب شناختی داخلی را در فواصل زمانی مختلف دربرمی گیرد، اقدام به انتشار ماهنامه های تخصصی نیز کرده است. یکی دیگر از وظایف این مؤسسه انتشار کارنامۀ نشر است که، هنگام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، به دو شکل مکتوب و لوح فشرده منتشر می شود. مؤسسۀ خانۀ کتاب ایران صاحب امتیاز نشریه های کتابِ ماه ادبیات و فلسفه، کتاب ماه تاریخ و جغرافیا، کتاب ماه دین، کتاب ماه علوم اجتماعی، کتاب ماه علوم و فنون، کتاب ماه کلیات، کتاب ماه کودک و نوجوان، و کتاب ماه هنر است.

ارتباط محتوایی با خانه کتاب ایران

خانه کتاب ایران را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی خانه کتاب ایران   • مفهوم خانه کتاب ایران   • تعریف خانه کتاب ایران   • معرفی خانه کتاب ایران   • خانه کتاب ایران چیست   • خانه کتاب ایران یعنی چی   • خانه کتاب ایران یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی خانه کتاب ایران
کلمه : خانه کتاب ایران
اشتباه تایپی : ohki ;jhf hdvhk
عکس خانه کتاب ایران : در گوگل

آیا معنی خانه کتاب ایران مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )