برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1619 100 1
حقوق و دستمزد

حقوق بشر در چاد

حقوق بشر در چاد در دانشنامه ویکی پدیا

حقوق بشر در چاد
حقوق بشر در چاد (انگلیسی: Human rights in Chad) ضعیف توصیف شده است؛ برای مثال خانه آزادی، این کشور را «غیر آزاد» خوانده است. چاد در زمینه حقوق سیاسی، نمره ۷ و برای آزادیهای مدنی نمره ۶ گرفته است (نمره ۱ مربوط به بیشترین و ۷ برای کمترین میزان آزادی ست).
به گفته وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، «کارنامه ضعیف حقوق بشر دولت چاد طی سال گذشته بدتر شده؛ نیروهای امنیتی مرتکب نقض فاحش حقوق بشر در موارد زیادی شده اند،» از جمله نقضهای مرتکب شده عبارتند از: قتلهای بدون محاکمه، ضرب و شتم، شکنجه، و تجاوز به عنف توسط نیروهای امنیتی، محدودیت آزادی بیان و مطبوعات و آزادی اجتماعات، دستگیریها و حبس خودسرانه و فساد فراگیر. نیروهای امنیتی این تجاوزات را تقریباً با مصونیت کامل از مجازات مرتکب می شوند. عفو بین الملل گزارش کرده است که ناامنی گسترده در شرق چاد روی زنان تأثیر گذاشته است. آنها از نقض شدید حقوق بشر (از جمله تجاوز) در هنگام حملات شبه نظامیان جاناوید از طرف سودان رنج می برند.
زنان با تبعیض و خشونت گسترده مواجه هستند. در گزارشهای گروه های حقوق بشری موارد زیر آمده است: آزار و اذیت روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر و همچنین استفاده از کودکان بعنوان سرباز توسط نیروهای امنیتی چاد. سازمان شفافیت بین المللی چاد را در ردیف یکی از فاسدترین کشورها در جهان توصیف کرده است. در سال ۲۰۰۷ شاخص فساد این کشور ۸/۱ از ۱۰ بود (رقم ۱۰ به معنی کمترین میزان فساد است) بود. فقط تونگا اوزبکستان، هائیتی، عراق، میانمار، و سومالی پائین تر از چاد بودند. منتقدان رئیس جمهور ادریس دبی او را به خویشاوند سالاری و جانبداری از قبیله خودش، متهم می کنند. انتخابات مجدد ماه مه سال ۲۰۰۶ که در آن دبی برای بار سوم برنده شد توسط اپوزیسیون تحریم گردید و اعلام شد که نتایج انتخابات جعلی بوده است. احزاب اپوزیسیون به همانگونه انتخابات سال ۲۰۰۱ را هم جعلی خواندند، گرچه یک تیم ناظران خارجی اعلام کرد که این انتخابات بدون مشکل یا ارعاب صورت گرفته است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

حقوق بشر در چاد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حقوق بشر در چاد   • مفهوم حقوق بشر در چاد   • تعریف حقوق بشر در چاد   • معرفی حقوق بشر در چاد   • حقوق بشر در چاد چیست   • حقوق بشر در چاد یعنی چی   • حقوق بشر در چاد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حقوق بشر در چاد

کلمه : حقوق بشر در چاد
اشتباه تایپی : pr,r fav nv ]hn
عکس حقوق بشر در چاد : در گوگل

آیا معنی حقوق بشر در چاد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )