برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1577 100 1
حقوق و دستمزد

حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی

حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی در دانشنامه ویکی پدیا

حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی
حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی (عربی: المجلس الأعلى للقوات المسلحة‎) و در جریان انقلاب ۲۵ ژانویه در ۱۱ فوریه ۲۰۱۱ که محمد حسنی مبارک بدنبال آن برکنار شد و شورای عالی نیروهای مسلح، حاکمیت را بدست گرفت با بسیاری از انتقادات مواجه شد.
در ۱۵ مه ۲۰۱۱ تعداد زیادی از تظاهر کنندگان در مقابل سفارت اسرائیل در قاهره تجمع کردند ولی نیروهای امنیتی و پلیس نظامی از گاز اشک آور و گلوله های واقعی علیه آنان استفاده نمودند، که باعث زخمی شدن ۳۵۳ تظاهر کننده و دستگیری ۱۸۰ نفر گردید. حدود ۵۶۰۰ شهروند در چهارماهه اول حکومت شورای عالی نیروهای مسلح در مقابل دادگاه های نظامی قرار گرفتند. در بعدازظهر ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۱ درگیریهایی در میدان آزادی و نزدیک وزارت کشور بین نیروهای پلیس و بعضی از خانواده های قربانیان انقلاب ۲۵ ژانویه بوقوع پیوست و تا حوالی صبح روز بعد ادامه داشت.
ارتش یک مهندس برق ۲۴ ساله ـ بنام رامی فخری ـ را دریک نقطه بازرسی ناشناخته در استان دمیاط به ضرب گلوله به قتل رساند بنا به روایت غیر دقیق شاهدان وی در فاصله ای نزدیک با خودرو متوقف شده بود که متوجه تبادل آتش در مقابل خودش و بین ارتش و بعضی از نفرات دیگر می شود و هنگامی که قصد دور شدن از محل را داشته سه گلوله به طرف او شلیک می شود. روایات دیگری نیز در بین مردم شایع شده بود ولی به هرحال رئیس شورای عالی نظامی تحقیقاتی را در این زمینه انجام داد.
در ۳۰ می ۲۰۱۱ دادستان نظامی تعدادی از فعالان سیاسی و مجریان برنامه های تلویزیونی را بعد از اینکه در تلویزیون اون تی وی تعدادی از فعالان را دعوت کرده بودند و دراین برنامه مسئولیت شکنجه و آزار و اذیت تظاهرکنندگان را متوجه تعدادی از فرماندهان پلیس نظامی دانسته و به آن ها در این زمینه انتقاد کرده بودند، احضار نمود؛ و پس از گرفتن ضمانت هایی آن ها را آزاد کردند.
عکس حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی   • مفهوم حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی   • تعریف حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی   • معرفی حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی   • حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی چیست   • حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی یعنی چی   • حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی

کلمه : حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی
اشتباه تایپی : pr,r fav nv lwv nv n,vhk a,vhd kzhld
عکس حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی : در گوگل

آیا معنی حقوق بشر در مصر در دوران شورای نظامی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )