برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1610 100 1
حقوق و دستمزد

حقوق بشر در بولیوی

حقوق بشر در بولیوی در دانشنامه ویکی پدیا

حقوق بشر در بولیوی
حقوق بشر در بولیوی (انگلیسی: Human rights in Bolivia) در عمل نادیده گرفته شده است، بااینکه قانون اساسی و قوانین بولیوی به لحاظ فنی طیف وسیعی از حقوق بشر را تضمین می کند، اما در عمل این حقوق اغلب نادیده گرفته شده و اجرا و رعایت نمی شوند. به گفته بنیاد توسعه پایدار، «در نتیجه نقض های دائمی حقوق توسط دولت بولیوی علیه مردم آن، احساس ناامیدی و خشم قابل ملاحظه ای در سراسر کشور بوجود آمده است».
براساس گزارش وزارت امور خارجه ایالات متحده در سال ۲۰۱۰، مشکلات اصلی حقوق بشر در این کشور، عبارتند از: قتل و شکنجه توسط نیروهای امنیتی؛ شرایط سخت زندان؛ اتهاماتی مبنی بر دستگیری و بازداشت خودسرانه؛ یک سیستم قضایی ناکارآمد فاسد با تعداد پرونده های بیش از ظرفیت رسانه های «نیمه آزاد» فساد و عدم شفافیت در دولت؛ قاچاق انسان، وجود کودکان کار، کار اجباری؛ و شرایط سخت کار در بخش معدن.
طبق گزارش دیده بان حقوق بشر، دولت رئیس جمهور «اوو مورالس» یک محیط خصمانه علیه مدافعان حقوق بشر ایجاد کرده است که توانایی آنها را در کار مستقل تضعیف می کند. تهدیدات علیه استقلال قضایی، خشونت علیه زنان و کار کودکان، از دیگر نگرانی های عمده است.
مجله اکونومیست مورخ اول دسامبر ۲۰۱۷ گزارش داد اوو مورالس، رئیس جمهور چپ بولیوی در ماه فوریه سال ۲۰۱۶، از رای دهندگان خواسته بود تا از طریق همه پرسی پاسخ دهند که آیا او می تواند برای دور چهارم در سال ۲۰۱۹ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند؟ آنها پاسخ دادند نه. اما در روز ۲۸ ماه نوامبر همان سال، دادگاه قانون اساسی کشور آنچه را که رأی دهندگان با آن مخالفت کرده بودند، به او داد. با استناد به اینکه آن عبارتی که در قانون اساسی دوره ریاست جمهوری (و دیگر مقاماتی که با رأی مستقیم انتخاب می شوند) را به دو دوره محدود می کند را، می توان نادیده گرفت.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

حقوق بشر در بولیوی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حقوق بشر در بولیوی   • مفهوم حقوق بشر در بولیوی   • تعریف حقوق بشر در بولیوی   • معرفی حقوق بشر در بولیوی   • حقوق بشر در بولیوی چیست   • حقوق بشر در بولیوی یعنی چی   • حقوق بشر در بولیوی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حقوق بشر در بولیوی

کلمه : حقوق بشر در بولیوی
اشتباه تایپی : pr,r fav nv f,gd,d
عکس حقوق بشر در بولیوی : در گوگل

آیا معنی حقوق بشر در بولیوی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )