برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1345 100 1

حسین فریدون

حسین فریدون در دانشنامه ویکی پدیا

حسین فریدون
حسین فریدون (زاده ۱۳۴۲ در سرخه) برادر و دستیار ویژه حسن روحانی رئیس جمهور ایران، مشاور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، از اعضاء تیم مذاکره کننده هسته ای ایران و گروه ۵+۱ است. او در اوایل انقلاب ۱۳۵۷ ایران فرماندار نیشابور و کرج و پس از آن سفیر ایران در مالزی بوده است. او در اغلب جلسات هیئت دولت شرکت کرده و در دولت یازدهم اغلب موارد در کنار حسن روحانی دیده می شد.
حسین فریدون؛ از فرمانداری تا فرماندهی؟ در ویکی انبار پرونده هایی دربارهٔ حسین فریدون موجود است.
پس از انقلاب، او به عنوان فرماندار نیشابور و پس از آن به عنوان فرماندار کرج منصوب شد. پس از حضور در دوران جنگ ایران و عراق وارد وزارت امور خارجه ایران شده و از آنجا به مدت ۸ سال به عنوان سفیر ایران در مالزی منصوب شد. سپس، به مدت چند سال به عنوان یکی از نمایندگان ایران در سازمان ملل متحد و بعد از آن به عنوان مشاور وزیر امور خارجه فعالیت کرد. وی پس از بازگشت به ایران، به عنوان مشاور رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد و تا مهر ۱۳۹۲ در این مقام حضور داشت.
با آغاز به کار دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران، پس از مدتی حسین فریدون به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهور منصوب شد و کمی بعد در جریان مذاکرات لوزان و وین به تیم مذاکره کننده هسته ای پیوست و تا پایان مذاکرات و انعقاد برنامه جامع اقدام مشترک، در جلسات مذاکرات هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک حضور داشت.
وزارت امور خارجه ایران، علت حضور او را «انجام مشورت ها و هماهنگی های لازم در طول مذاکرات» ذکر کرد. آقای فریدون در نقش «دستیار ویژه رئیس جمهور» در پایان هر روز گزارش مذاکرات را مستقیماً به حسن روحانی اطلاع می داده و اگر در میانه مذاکرات نیازی به کسب نظر رئیس جمهور باشد از طریق حسین فریدون انجام می شده است.
عکس حسین فریدون


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

حسین فریدون را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حسین فریدون   • مفهوم حسین فریدون   • تعریف حسین فریدون   • معرفی حسین فریدون   • حسین فریدون چیست   • حسین فریدون یعنی چی   • حسین فریدون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حسین فریدون
کلمه : حسین فریدون
اشتباه تایپی : psdk tvdn,k
عکس حسین فریدون : در گوگل

آیا معنی حسین فریدون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )