برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1530 100 1
شبکه مترجمین ایران

حسن ناهید

حسن ناهید در دانشنامه ویکی پدیا

حسن ناهید
حسن ناهید (زادهٔ ۱۳۲۲ خورشیدی در کرمان)،موسیقی دان و نوازندهٔ سرشناس نی است.
نوازندگی در ارکستر گلها به رهبری روح اله خالقی.
نوازندگی در ارکستر صبا به رهبری حسین دهلوی.
نوازندگی در ارکستر گروه پایور به سرپرستی فرامرز پایور.
حسن ناهید در ارکستری که با همکاری آقایان: اسدالله ملک، منوچهر جهانبگلو، فرهنگ شریف، محمودی خوانساری و عده ای دیگر برنامه ای به نام «نوایی از موسیقی ملی» ترتیب یافته بود شرکت داشت. در ارکستری به نام درویش در رادیو شرکت داشت و سپس برای شرکت در ارکستر رودکی که از آقایان ابراهیم منصوری، حبیب الله بدیعی، علی تجویدی، احمد عبادی، رضا ورزنده، اصغر بهاری و فرهاد فخرالدینی تشکیل شده بود دعوت شده و با این ارکستر همکاری نمود. در سال ۱۳۴۱ توسط حسین قوامی به برنامه گلها دعوت شده و همکاری خود را در این برنامه آغاز نمود. او در فرهنگ و هنر نیز با ارکستر فرامرز پایور شرکت نمود که بیست سال این همکاری ادامه یافت. حسن ناهید دربارهٔ شیوه کار خود می گوید: «من هیچ وقت از زنده یاد کسایی تقلید نکردم و دنبال کار خودم رفته ام» در سال ۱۳۹۲ مدرک درجه یک هنری به حسن ناهید اعطاء شد.
ناهید طی مصاحبه ای در اردیبهشت ۱۳۹۷ اظهار داشت از سه، چهار سال پیش و به دلیل انجام جراحی ایمپلنت، دیگر قادر به نی نوازی نیست.
حسن ناهید برای شناساندن موسیقی سنتی و اصیل ایران، مسافرت هایی همراه با خوانندگانی چون حسین قوامی، محمدرضا شجریان، محمود محمودی خوانساری و عبدالوهاب شهیدی به کشورهای ترکیه، بلغارستان، یوگسلاوی، ایتالیا، فرانسه، بلژیک، هلند، آلمان، اتریش انجام داده و در برنامه هایی تحت عنوان کنسرت سازهای ملی ایران شرکت کرده است.
عکس حسن ناهید


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

حسن ناهید را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حسن ناهید   • مفهوم حسن ناهید   • تعریف حسن ناهید   • معرفی حسن ناهید   • حسن ناهید چیست   • حسن ناهید یعنی چی   • حسن ناهید یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حسن ناهید

کلمه : حسن ناهید
اشتباه تایپی : psk khidn
عکس حسن ناهید : در گوگل

آیا معنی حسن ناهید مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )