برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1392 100 1

حسن حبیبی

حسن حبیبی در دانشنامه ویکی پدیا

حسن حبیبی
عکس حسن حبیبی
حسن حبیبی سیاست مدار اهل ایران (۱۳۱۵–۱۳۹۱)
حسن حبیبی (بازیکن فوتبال) بازیکن فوتبال اهل ایران
حسن حبیبی (مارکسیست) از بنیانگذاران حزب توده ایران و عضو گروه ۵۳ نفر
حسن حبیبی (متولد ۱۳۱۸ کرمان) بازیکن سابق تیم های باشگاه شاهین، تاج (استقلال) و پاس تهران است. او بعد از انقلاب، اولین کسی است که سمت سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را به عهده داشته است.
حسن حبیبی در سایت آفتاب
حبیبی در سال ۱۳۱۸ در کرمان به دنیا آمد. بعد از انتقال پدرش به تهران با خانواده اش ساکن محله چهارصد دستگاه درتهران شد. او در زمین های خاکی همان محله فوتبال را آغاز کرد و همان جا بود که مورد توجه عباس اکرامی پدر باشگاه داری نوین در ایران قرار گرفت و وارد باشگاه شاهین شد.
بعد از مدتی کوتاه عضویت در باشگاه شاهین به تیم تاج سابق رفت. او تا سال ۱۳۴۲ در خدمت باشگاه تاج بود اما همچون نفراتی چون محمد رنجبر و حشمت مهاجرانی با تشکیل رسمی تیم پاس پیراهن این تیم را در سال ۱۳۴۲ به تن کرد. او به همراه پاس قهرمان جام حذفی باشگاه های تهران شد.
حسن حبیبی تا سال ۱۳۵۲ زمانی که ۳۴ ساله شده بود، در خدمت باشگاه پاس بود و سپس با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کرد. طی دوران بازیگری، حبیبی یکی از بهترین های تیم ملی بود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های حسن حبیبی

حسن حبیبی (۲۹ ژانویه ۱۹۳۷، تهران - ۳۱ ژانویه ۲۰۱۳، تهران) سیاستمدار، حقوقدان و مؤلف ایرانی بود. او معاون اول رئیس جمهور ایران (۱ سپتامبر ۱۹۸۹ – ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱)، وزیر دادگستری (۹ مارس ۱۹۸۵ – ۱ سپتامبر ۱۹۸۹) وزیر علوم (۶ اکتبر ۱۹۷۹ – ۲۹ اکتبر ۱۹۸۱) وزیر فرهنگ (۱ اکتبر ۱۹۷۹ – ۶ نوامبر ۱۹۷۹) بود.
• «تحریم علمی، عملاً جز در زمینه های محدود، ممکن نیست اما چون علم، منشأ و مبدأ فن آوری های پیشرفته است اگر خالق علم نباشیم، خالق فن آوری نیز نخواهیم بود.»
• «وظیفهٔ آموزش، انتقال داده ها، قوانین علمی و نیز احتمالات و مباحث نظری و فلسفی صاحب نظران به نسل های کنونی و آینده است و فرایند آن، علم نیست بلکه شیوهٔ عرضهٔ علم است و همین شیوه است که که باعث می شود معلم، محقق و فن آور را تربیت کند ولی لزوماً یک عالم نمی تواند معلم و محقق بسازد.»
• «فن آوری با سیاست ارتباط دارد یعنی سیاست و منافع آن و ارتباطات دوستانه و خصمانهٔ میان دولتها و ملتها در خصوص علم نمی تواند بیش از حد معینی مؤثر باشد در حالی که علم، مرزها را درمی نوردد و میان آنچه که ما با آن به عنوان علم، سر و کار داریم و آنچه که به نام فن آوری یا تکنولوژی در اختیار داریم، فاصله ای عمیق وجود دارد.» ۱۲ دسامبر ۲۰۰۰/ ۲۲ آذر ۱۳۷۹؛ «در دومین جشنوارهٔ جوان خوارزمی»
• «فلسطینیان برای آزادی و احقاق حقوق خود انتفاضه را همچون مقاومت لبنان برگزیده اند و نباید انتظار داشت که بدون تحقق حق آنها، صلح در منطقه به وجود آید.» ۲۴ ژوئه ۲۰۰۱/ ۲ مرداد ۱۳۸۰؛ «در دیدار با عبدالحلیم خدام»

حسن حبیبی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی حسن حبیبی   • مفهوم حسن حبیبی   • تعریف حسن حبیبی   • معرفی حسن حبیبی   • حسن حبیبی چیست   • حسن حبیبی یعنی چی   • حسن حبیبی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی حسن حبیبی
کلمه : حسن حبیبی
اشتباه تایپی : psk pfdfd
عکس حسن حبیبی : در گوگل

آیا معنی حسن حبیبی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )