برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1460 100 1

جی کوئری

جی کوئری در دانشنامه ویکی پدیا

جی کوئری
جِی کوئری (به انگلیسی: jQuery) یک کتابخانه جاوااسکریپت سبک وزنِ چند مرورگری است که برای ساده سازیِ نوشتنِ اسکریپ هایِ سمت-مشتری یا به عبارتی سمت Client، در صفحات وب طراحی شده و امروزه محبوب ترین کتابخانهٔ جاوااسکریپتِ در حال استفاده است.
دسترسی به عناصر موجود در پرونده و تغییر در آنها.
کنترل آسان و قدرتمند تر رویدادها (Events).
تغییر در آرایش و چینش صفحه (دقیقا کاری که با CSS انجام میشود).
ایجاد افکت و حرکات انیمیشن.
توسعهٔ افزونه هایی بر پایه جی کوئری.
جی کوئری نرم افزار متن باز و رایگان است که تحت پروانه "MIT" منتشر می شود. ساختار کتابخانه جِی کوئری به گونه ای طراحی شده است که دسترسی به عناصر صفحه را آسان تر کرده باشد. می توان با آن حرکات انیمیشن ایجاد و از رویداد (به انگلیسی: Event) های صفحه استفاده کرد و به وسیله آن می توان نرم افزارهای مبتنی بر ای جکس (به انگلیسی: Ajax) را ایجاد و توسعه داد.جی کوئری همچنین این اختیار را به برنامه نویسان می دهد که افزونه هایی برای این کتابخانه جاوااسکریپت ایجاد کنند. جدا از این ها، جی کوئری به توسعه دهندگان این اختیار را می دهد که تکه برنامه های سطحِ پایینِ مبادله ای (ارتباط مرورگر با کاربر) یا انیمیشنی و حتی افکت های پیشرفته و سطح بالا و اشیاء فرضی را ایجاد کنند. به کارگیری همهٔ این اجزای جی کوئری کمک می کند تا صفحات وب قدرتمند و داینامیک (پویا)، راحت تر ایجاد شوند.
جی کوئری شامل ویژگی های زیر است:
کتابخانهٔ جی کوئری معمولاً (بدون افزونه) تنها یک فایل جاوااسکریپت است. فایل جی کوئری را می توان به شیوه های مختلفی به صفحه وب متصل کرد.
جی کوئری موبایل یک چارچوب نرم افزاری وب بر پایه جاوااسکریپت است که برای صفحات لمسی بهینه شده است.
github.com/jquery/jquery-mobile
github.com/jquery/jquery-ui
jQuery UI ( رابط کاربر جی کوئری) یک افزونه jQuery است، اما جزئی از ه ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با جی کوئری

جی کوئری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جی کوئری   • مفهوم جی کوئری   • تعریف جی کوئری   • معرفی جی کوئری   • جی کوئری چیست   • جی کوئری یعنی چی   • جی کوئری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جی کوئری
کلمه : جی کوئری
اشتباه تایپی : [d ;,mvd
عکس جی کوئری : در گوگل

آیا معنی جی کوئری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )
شبکه مترجمین ایران