برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1399 100 1

جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن

جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن در دانشنامه ویکی پدیا

جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن
جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز-پستن (یا فاجعه کاریکاتورهای محمد) (به دانمارکی: Muhammedkrisen) بعد از این شروع شد که روزنامه دانمارکی یولاندز-پستن ۱۲ کاریکاتور ویراستاره در ۳۰ سپتامبر ۲۰۰۵ منتشر کرد، که بیش ترشان محمد، شخصیتی اصلی از دین اسلام را به تصویر می کشیدند. روزنامه اعلام کرد که این تلاشی بوده است تا به بحث در رابطه با نقد اسلام و خودسانسورگری کمک کند.
روز همه محمد را نقاشی کنند
روز کفرگویی در ۳۰ سپتامبر جشن گرفته می شود که مصادف است با سالگرد انتشار این کاریکاتورها
مناقشه قرآن سوزی مرکز دوو وورلد اُتریچ
محمد رسول الله، فیلمی ساخته ۲۰۱۵ که کاریکاتورها الهام بخش ساختنش شدند
شیرینی دانمارکی
چاپ کاریکاتورهایی از محمد در روزنامهٔ دانمارکی یولاندز پستن ‏(en)‏ باعث واکنش شدید مسلمانان شد. این روزنامه پس از آن از اتهام هتک حرمت تبرئه شد.
یکی از کاریکاتوریست ها در عملی انتقادی، نقاشی کشیده بود که در آن کودکی به نام محمد به کنایه روی تخته سیاه می نویسد: مقاله نویس های یولند پستن همه راستگرا و تحریک کننده هستند. این کاریکاتوریست هم تهدید به مرگ شد.
این کاریکاتورهادر نشریات کشورهای فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، نروژ، هلند، سوئیس، لهستان و جمهوری چک چاپ شد. همچنین در سال ۲۰۰۸ پس از آنکه پلیس سه نفر را به اتهام توطئه برای قتل طراح کاریکاتورها دستگیر کرد چندین نشریه دانمارکی اقدام به چاپ مجدد این کاریکاتورها کردند. افزون بر دانمارک، نشریات در کشورهای سوئد، اسپانیا و هلند ضمن گزارش دستگیری مظنونین، کاریکاتورها را منتشر کردند.
عکس جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن   • مفهوم جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن   • تعریف جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن   • معرفی جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن   • جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن چیست   • جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن یعنی چی   • جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن
کلمه : جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن
اشتباه تایپی : [k[hg ;hvd;hj,vihd lpln nv d,ghknc ~sjk
عکس جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن : در گوگل

آیا معنی جنجال کاریکاتورهای محمد در یولاندز پستن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )
شبکه مترجمین ایران