برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1563 100 1
شبکه مترجمین ایران

جمهوری ونیز

جمهوری ونیز در دانشنامه ویکی پدیا

جمهوری ونیز
جمهوری ونیز (به ایتالیایی: Repubblica di Venezia یا Repubblica Veneta) که به نام جمهوری آسمانی ونیز حکومتی ایتالیایی و عضو جمهوری دریایی بود که بین سال های ۶۹۷ تا ۱۷۹۶ میلادی وجود داشت و بر شمال شرقی ایتالیا (منطقه ونیز) و بخش هایی از جزایر یونان و بالکان حکمرانی کرد.
ایتالیایی: Serenissima Repubblica di Venezia
دولت شهر ونیز مکانی برای مردمی بود که از دست آزار و اذیت دولت های اروپای مرکزی که پس از فروپاشی امپراتوری روم انجام می شد شناخته می شد. این حکومت در اوایل تشکیل یکی از موفق ترین حکومت ها در تجارت نمک بود. در طی قرن های متمادی این کشور به شکل امپراتوری دریایی وجود داشت. منبع اصلی درآمد این حکومت تجارت در حوزه دریای مدیترانه بود ولی علاوه بر تجارت در اروپا و آفریقای شمالی به تجارت در آسیا نیز می پرداختند.
نیروی دریایی این حکومت در جنگ های صلیبی و به ویژه در جنگ صلیبی چهارم حضور مؤثری داشت. بیشتر سرزمین های تحت سلطه جمهوری ونیز در ساحل دریای آدریاتیک قرار داشتند. این کشور سرزمین تجار ثروتمندی بود که به شکوفایی هنر و معماری در این کشور کمک شایانی کردند. تجار ونیزی از بانفوذترین تجار کل اروپا بودند. همچنین این کشور سرزمین جهانگردان بزرگی بود که از آن میان می توان مارکو پولو را نام برد.
کشف مسیرهای دریایی جدید به سرزمین تازه کشف شده آمریکا و راهیابی به غرب اقیانوس اطلس موجب افزایش قدرت جمهوری ونیز و شناخته شدن آن به عنوان یکی از ابرقدرت های عرصه دریانوردی شد. جمهوری ونیز در اغلب دوران خود مشغول درگیری با نیروی دریایی امپراتوری عثمانی بود.
عکس جمهوری ونیز


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

جمهوری ونیز را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جمهوری ونیز   • مفهوم جمهوری ونیز   • تعریف جمهوری ونیز   • معرفی جمهوری ونیز   • جمهوری ونیز چیست   • جمهوری ونیز یعنی چی   • جمهوری ونیز یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جمهوری ونیز

کلمه : جمهوری ونیز
اشتباه تایپی : [li,vd ,kdc
عکس جمهوری ونیز : در گوگل

آیا معنی جمهوری ونیز مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )